Wygodne przejście z ocynkowanej rury stalowej na miedź lub stal nierdzewną

Instalacje wody użytkowej w starszych budynkach są często wykonane z ocynkowanych rur stalowych. Dlatego do oferty systemu Megapress wprowadzono nową złączkę przejściową z brązu. Pozwala ona na łatwy remont lub rozbudowę takich instalacji przy użyciu rur z miedzi lub stali nierdzewnej.


Dzięki nowoczesnej technice połączeń zaprasowywanych przejście na inny materiał trwa zaledwie kilka minut. Nowa złączka przejściowa Megapress z profilem SC-Contur jest dostępna w siedmiu rozmiarach od ½” x 15 mm do 2” x 54 mm. Zielona kropka na kształtkach jednoznacznie informuje, że mogą one być stosowane w instalacjach wody użytkowej.

Wygodne przejście z ocynkowanej rury stalowej na miedź lub stal nierdzewną

Montaż jest wyjątkowo prosty: wystarczy nałożyć złączkę przejściową na oczyszczoną końcówkę ocynkowanej rury stalowej, zaznaczyć głębokość wsunięcia i zaprasować przy użyciu zaciskarki Viega ze szczękami systemowymi Megapress lub Sanpress. Nie potrzebujemy tu żadnych dodatkowych narzędzi. Używając złączki przejściowej z brązu należy jedynie przestrzegać kolejności łączenia metali szlachetnych i nieszlachetnych w kierunku przepływu, tak jak we wszystkich instalacjach mieszanych.

www.viega.pl/Megapress

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *