Zabezpieczanie ścian w kuchni – wybierz płyty meblowe z nadrukiem Splashbacks

Przy aranżacji kuchni skupić należy się nie tylko na wyborze solidnych, trwałych i odpornych na wilgoć czy uszkodzenia frontów meblowych. Oczywiście to niezwykle ważne cechy, które pozwolą utrzymać funkcjonalność i świetny wygląd kuchni przez lata. W aranżacji kuchni coraz częściej wykorzystuje się płyty Splashback, które świetnie zabezpieczają ściany – z reguły między blatem a górnymi, wiszącymi półkami, za zlewem lub kuchenką.

Zabezpieczanie ścian w kuchni – wybierz płyty meblowe z nadrukiem Splashbacks

Powierzchnia robocza w kuchni musi być odporna

Kuchnia to miejsce, w którym spędza się sporo czasu – gotując, piekąc, a nawet jedząc i podejmując gości. Zatem zależy nam na tym, by urządzona była ona w sposób miły dla oka. Można ją zaaranżować w różnorodny sposób, korzystając z ogromnej ilości inspiracji, dostępnych na wyciągnięcie ręki. Bez problemu możemy nadać jej wygląd nowoczesnego, skandynawskiego minimalizmu, surowego loftu czy przytulnego, rustykalnego wnętrza. Trzeba mieć jednak cały czas na uwadze fakt, że oprócz – oczywiście bardzo ważnych – walorów wizualnych kluczowe są względy praktyczne. Myśląc o kuchni, w pierwszej kolejności myślimy o meblach, podłodze, pozostałym wyposażeniu pomieszczenia. Często zapominamy, iż ściany są integralną częścią aranżacji. Płytki, które dość łatwo wyczyścić, nie zawsze pasują to naszego wymarzonego stylu. Z kolei wszyscy wiemy jak trudno jest wyczyścić i odnowić zaplamioną ścianę. Żeby uniknąć takich sytuacji warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania, a należą do nich płyty Splashbacks.

Płyty Splashbacks – czym dokładnie są?

Płyty Splashbacks wyprodukowane są z dekoracyjnego laminatu HPL oraz płyty wiórowej. Laminat HPL to zdecydowanie najbardziej odporny materiał przeznaczony do produkcji mebli oraz wykończenia wnętrz. Jest on termoutwardzonym warstwowym tworzywem, które otrzymuje się poprzez sprasowanie papieru dekoracyjnego impregnowanego żywicami melaminowymi i papieru rdzeniowego zabezpieczonego żywicą fenolową. Dzieje się to w warunkach wysokiej temperatury oraz ciśnienia. To wszystko sprawia, że zrobione z niego płyty Splashbacks są uważane za najlepsze rozwiązanie mające na celu zabezpieczanie ścian w kuchni.

REKLAMA

Plyty meblowe z nadrukiem Splashbacks – zalety

Powierzchnia robocza w kuchni wykończona płytami Splashbacks jest bardzo łatwa w czyszczeniu, a także odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, o którą w kuchni nietrudno. Takie powierzchnie cechują się także podwyższoną odpornością na ciepło.

Płyty z nadrukiem marki Kronospan mają wymiar 10 x 640 x 4100 mm, zatem jednym arkuszem można z powodzeniem zabezpieczyć duży obszar roboczy. Warto także wspomnieć, iż montaż tych płyt jest wyjątkowo prosty, można je do ściany po prostu przykleić.

Płyty Splashbacks dostępne są w bogatym wzornictwie, dzięki czemu znalezienie dekoru odpowiadającego stylowi w kuchni, nie będzie problemem.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *