Zalety i korzyści nagrzewnic wodnych LEO

  Wodne nagrzewnice powietrza to popularne rozwiązanie z uwagi na swoją skuteczność oraz niskie koszty inwestycyjne. Ich wykorzystanie pozwala na zmniejszenie nakładów inwestycyjnych oraz uproszczenie instalacji grzewczej.

  zalety i korzysci nagrzewnic wodnych leo 1024x451 - Zalety i korzyści nagrzewnic wodnych LEO
  Rys. 1. Działanie ogrzewania nadmuchowego

  W nadchodzącym sezonie grzewczym warto poznać wszystkie zalety wynikające z oferty FLOWAIR. Ale najpierw przypomnijmy jak działają nagrzewnice i jakie są korzyści wynikające z ogrzewania nadmuchowego.

  Jak działa ogrzewanie nadmuchowe?

  Ogrzewanie nadmuchowe, opierające się na konwekcji wymuszonej, jest jednym z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania pomieszczeń. Wentylator nagrzewnicy zasysa powietrze z pomieszczenia i kieruje je na wymiennik ciepła. Strumień powietrza omywając aluminiowe lamele odbiera od nich ciepło i tak ogrzany kierowany jest do strefy przebywania ludzi. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania hal i innych pomieszczeń wielkokubaturowych. Ponadto powietrze wprawione w ruch szybciej rozchodzi się po całym obiekcie, ogrzewając go w całej jego kubaturze.


  Moc nagrzewnic wodnych zależna jest od 3 wartości:

  • temperatury czynnika grzewczego oraz jego przepływu,
  • temperatury powietrza w pomieszczeniu,
  • ilości powietrza jakie przepływa przez nagrzewnicę. Korzyści płynące z ogrzewania nadmuchowego:
  • szybkie i efektywne ogrzanie pomieszczenia. Bardzo niska bezwładność systemu dająca możliwość szybkiego i efektywnego ogrzania pomieszczenia do żądanej temperatury. Nagrzewnice osiągają pożądany pułap temperatury w krótszym czasie niż alternatywne urządzenia grzewcze dostępne na rynku.
  • równomierny rozkład temperatury. Ogrzewanie nadmuchowe gwarantuje rownomierne rozprowadzenie ciepłego powietrza, dzięki czemu w całym obiekcie utrzymywana jest jednakowa temperatura,
  • niski nakład inwestycyjny. Duża moc grzewcza w stosunku do zajmowanej powierzchni skutkuje zmniejszonymi nakładami inwestycyjnymi oraz pozwala na uproszczenie instalacji grzewczej,
  • uniwersalne zastosowanie. Szeroki typoszereg urządzeń w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami regulacji sprawiają, że ogrzewanie nadmuchowe doskonale sprawdza się w obiektach rożnego typu

  Jakość i potwierdzone parametry

  FLOWAIR dbając o jakość swoich produktów współpracuje z niezależnym, międzynarodowym, akredytowanym laboratorium badawczym, gdzie przeprowadzone zostały badania nagrzewnic. Ich wyniki jednoznacznie potwierdzają rzeczywiste parametry techniczne, które umieszczone są na etykiecie jakości. Specjaliści FLOWAIR uważają, że informacje tak ważne jak moc urządzenia, zasięg czy hałas nagrzewnic wodnych są dla potencjalnego klienta kluczowe do prawidłowego i świadomego doboru urządzeń. Etykieta na produktach FLOWAIR jest gwarancją dla wszystkich osób zaangażowanych w inwestycję budowlaną, gdyż pokazuje wiarygodne dane techniczne urządzenia. Klient ma pewność, że produkt został przebadany, a parametry urządzenia są zgodne z opisem.

  Łatwy dobór urządzeń

  W celu ułatwienia doboru urządzeń, FLOWAIR przygotował na swojej stronie internetowej kalkulator mocy grzewczych, który w „kilka kliknięć” wylicza realną moc nagrzewnic LEO w zależności od temperatury czynnika grzewczego, temperatury powietrza na wlocie do urządzenia i przepływu powietrza. Wystarczy wejść na stronę http://calc. hc.flowair.com by w szybki sposób dobrać odpowiednią nagrzewnicę. Można również skorzystać z doświadczenia pracowników FLOWAIR – wystarczy skontaktować się z działem handlowym, podać niezbędne informacje o obiekcie, który ma być ogrzewany, a doradcy pomogą dobrać odpowiedni model.

  zalety i korzysci nagrzewnic wodnych leo2 1024x858 - Zalety i korzyści nagrzewnic wodnych LEO
  Rys. 2. Korzyści płynące z ogrzewania nadmuchowego.

  Łatwy montaż

  FLOWAIR zadbał o to aby instalacja nagrzewnicy była naprawdę prosta. Konsola ma nawiercone otwory, w zestawie dołączone są śruby mocujące, a na kartonie instalator znajdzie szablon z rozstawem do nawiercenia otworów.

  Klub Instalatora

  Klub Instalatora to platformę internetową, dzięki której można rejestrować zakupione produkty z linii FLOWAIR Basic i otrzymać gwarantowaną premię pieniężną w wysokości 50 zł! Urządzenia, które są objęte promocją to typoszereg ośmiu nagrzewnic wodnych LEO w zestawie. W skład zestawu LEO wchodzą nagrzewnica wodna, konsola obrotowa oraz TS – regulator obrotów z termostatem, co razem tworzy kompletny zestaw gotowy do zamontowania. Po zakupie promocyjnego urządzenia, wystarczy zarejestrować się na stronie www.klubinstalatora.com, wpisać indywidualny kod promocyjny, który widnieje na urządzeniu, a następnie cieszyć się premią, która wpłynie na dedykowaną kartę płatniczą. Platforma, która powstała jest źródłem informacji o Klubie Instalatora. Wszystko po to aby ułatwić uczestnictwo w programie. Klienci firmy znajdą tam wszelkie informacje o zasadach, regulamin, saldo zdobytych premii czy formularz rejestracji kodów.

  www.flowair.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here