Złączki przejściowe Viega Megapress – wygodne przejście ze stali grubościennej na inne materiały

Trwałe i bezpieczne połączenia oraz jednolity sposób montażu poszczególnych elementów systemowych to kluczowe zalety technologii zaprasowywania firmy Viega.
Złączki Megapress znakomicie sprawdzają się w instalacjach grzewczych, chłodniczych i przemysłowych, gdzie wciąż powszechnie stosowane są grubościenne rury stalowe. Żeby ułatwić wykonawcom pracę, Viega oferuje również szeroki asortyment kształtek, umożliwiających bezproblemowe przejście na inne materiały.

Złączki przejściowe Viega Megapress - wygodne przejście ze stali grubościennej na inne materiały
Złączki przejściowe z asortymentu Megapress i Megapress S umożliwiają płynne przejście bezpośrednio z rury grubościennej na system Prestabo

Dzięki systemowi Megapress, nowoczesna technika zaprasowywania na zimno stała się dostępna również dla stali grubościennej. Pozwala to znaczenie przyspieszyć i ułatwić prace montażowe. Zdarza się jednak, że grubościenna rura stalowa musi zostać połączona z rurą ze stali nierdzewnej, ocynkowanej galwanicznie lub miedzianą. Z myślą o takich sytuacjach, Viega oferuje praktyczne złączki przejściowe w licznych wariantach.

Przydatne przy renowacji lub rozbudowie

Bezproblemowe przejście między różnymi systemami jest ważne, ponieważ kompletna instalacja często składa się z kilku rodzajów rur. Stwarza to liczne problemy, zwłaszcza podczas renowacji lub rozbudowy takiej instalacji, które można szybko rozwiązać dzięki produktom Viega. Złączki przejściowe ułatwiają na przykład połączenie cienkościennej rury grzejnika z grubościenną rurą główną.

REKLAMA

Szeroka oferta do różnorodnych zastosowań

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są złączki zaprasowywane, umożliwiające płynne przejście bezpośrednio z rury grubościennej systemu Megapress i Megapress S na system Prestabo. Nadają się one do stosowania w zamkniętych instalacjach grzewczych, chłodniczych i przemysłowych i są dostępne w rozmiarach od DN10 do DN50 (nr wzoru 4213) oraz w rozmiarach XL od DN65 do DN100 (nr wzoru 4213XL).
Produkty te posiadają czytelne oznaczenie kolorystyczne z obu stron, tak żeby od razu było wiadomo, która końcówka pasuje do właściwej rury: czarny = Megapress lub biały = Megapress S, czerwony = Prestabo.

W ramach systemu Megapress dostępna jest również złączka o numerze wzoru 4213.2 (średnice od DN15 do DN50), przeznaczona do instalacji wody użytkowej.
Pozwala ona na połączenie stali grubościennej z rurami ze stali nierdzewnej lub miedzi.
Jest wykonana z brązu krzemowego i oznaczona kolorem zielonym.

Oferta systemów Megapress i Megapress S obejmuje także złączki przejściowe z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym po drugiej stronie oraz łuk przejściowy 90º Megapress S XL z gwintem zewnętrznym.

Jednolita technologia

Jako dostawca systemowy, Viega oferuje nie tylko korzyści wynikające z bezproblemowej integracji wszystkich elementów, ale także z jednolitej techniki montażu.
Do zaprasowywania złączek stosuje się sprawdzone zaciskarki Pressgun.
Przy montażu kształtek Megapress XL konieczne jest wykorzystanie dodatkowej przystawki Pressbooster, wzmacniającej siłę zaprasowania. W przypadku Prestabo XL maszyna wyposażona jest w pierścień zaciskowy Z2.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *