Zobacz, dlaczego warto postawić na diamentowe korony wiertnicze

Obróbka szczególnie twardych materiałów wymaga skorzystania z różnych specjalistycznych narzędzi i akcesoriów. Dotyczy to m.in. wiercenia. Bardzo popularną metodą cięcia jest technika diamentowa, gwarantująca dużą precyzję. Polecano Ci diamentowe korony wiertnicze? Zobacz, do czego one służą i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Zobacz, dlaczego warto postawić na diamentowe korony wiertnicze

Czym są diamentowe korony wiertnicze?

Diamentowa korona wiertnicza to wiertło, które wykonane jest ze stalowej rury (robocza końcówka) oraz diamentowych segmentów połączonych z korpusem rury przez spawanie laserowe lub lutowanie. Co ciekawe, liczba segmentów zależna jest od średnicy korony oraz materiały, w którym ma ona wiercić.

Diamentowe korony wiertnicze mogą mieć różne wymiary i kształt. Są one przeznaczone do wykonywania prac zarówno na mokro, jak i na sucho. Wiercenie na mokro umożliwia uzyskanie gładkiej, estetycznej powierzchni. Z kolei wiercenie na sucho sprawdza się przy wykonywaniu otworów w niewidocznych miejscach.

REKLAMA

Warto wiedzieć, że konstrukcja segmentu diamentowego składa się ze spoiwa, w którego skład wchodzą różne mieszanki metaliczne i proszek diamentowy. Koncentracja proszku oraz rodzaj spoiwa dobierane są tak, aby móc osiągnąć najwyższą możliwą wydajność pracy w poszczególnych materiałach. W związku z tym zupełnie inna koncentracja proszku będzie potrzebna do pracy w twardych materiałach, np. granicie, inna do abrazyjnych materiałów, np. asfaltu, a inna do betonu zbrojonego.

Zastosowanie diamentowych koron wiertniczych

Ze względu na niezwykle wysoką trwałość koron diamentowych, wykorzystuje się je do cięcia szczególnie twardych materiałów, np. betonu. Warto wiedzieć, że ich zastosowanie w budownictwie oraz innych gałęziach przemysłu jest niezwykle szerokie. Dzięki tego typu koronom możliwe jest skuteczne wykonywanie otworów w żelbetonie, pustakach, czy też betonie. Co więcej, pozwalają one na wiercenie otworów zarówno z dnem, jak i na wylot, w zależności od Twoich potrzeb.

Bez wątpienia korony diamentowe ułatwiają tworzenie różnego rodzaju instalacji, np. klimatyzacyjnych, grzewczych, czy też wentylacyjnych. Doskonale sprawdzają się one w trakcie prac nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Diamentowe korony wiertnicze są ponadto bardzo trwałe i nie niszczą się mimo pracy w twardych materiałach. W związku z tym posłużą Ci one naprawdę długo.

Jak widać, diamentowe korony wiertnicze to doskonałe rozwiązanie. Są one bardzo odporne i wydajne, więc sprawdzą się do wielu prac.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *