Dlaczego na działce warto postawić kontener mieszkalny?

Chęć postawienia niewielkiego domku na letniskowej działce, tożsama jest obecnie ze znacznie wyższymi kosztami, niż jeszcze kilka lat temu. Z tego powodu część osób rezygnuje z marzenia i postanawia poczekać na lepsze czasy. Z marzeń jednak nie należy rezygnować – warto szukać rozwiązań, które przybliżą nas do ich realizacji.

Dlaczego na działce warto postawić kontener mieszkalny

Pomocne może być postawienie kontenera mieszkalnego https://boxtainer.pl/oferta/kontenery-mieszkalne/, który tak naprawdę nie ma nic wspólnego z blaszaną, kanciastą “puszką”. Obiekt wygląda zadziwiająco dobrze, a przy tym gwarantuje dobre warunki do życia w jego wnętrzu.

Kontener mieszkalny w nowej odsłonie

Jeszcze kilkanaście lat temu kontenery mieszkalne były kanciastą, metalową “puszką”, która przypominała raczej obiekt postawiony na placu budowy. Nie było w nich ani nic ładnego, ani ciepłego, czy zachęcającego do zamieszkania w środku. Czasy jednak się zmieniły, a technologa i architektura poszły do przodu. Obecnie kontenery nie mają zatem zbyt wiele wspólnego z minionymi czasami.

REKLAMA

Kontenery mieszkalne to przede wszystkim nowoczesne obiekty, często wzbogacone o podnoszące ich estetykę drewniane lub szklane elementy. Niekiedy wyposażone są w niewielki taras i przeszklone ściany, które czynią je bardziej przestronnymi i otwartymi. Kontenery można spokojnie urządzić jak normalne mieszkanie, a nawet jednorodzinny dom. Co więcej, jest to nieruchomość, w której można zamieszkać nie tylko podczas letniego wypoczynku na działce, ale również na cały rok.

Czy kontener mieszkalny jest równie dobry i wytrzymały jak normalny dom?

Dom zbudowany metodą tradycyjną (tj. murowany) nie ma sobie równych. Jest to konstrukcja wytrzymała na warunki pogodowe, typowe dla klimatu, w którym żyjemy. Niestety, ma on jednak to do siebie, że na zakończenie etapu budowy potrzeba kilku lat. A jest to przecież dopiero surowy stan. Zanim więc wprowadzisz się do wymarzonego (nawet małego) domu, trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć sporo pieniędzy na to przedsięwzięcie. Jeśli zatem brakuje Ci jednego i drugiego, warto zainteresować się kontenerami mieszkalnymi.

Wbrew pozorom kontenery mieszkalne to dobra alternatywa dla stawiana domów murowanych. Obiekty nie mają nic wspólnego z zimną i blaszaną “puszką” – bliżej im do normalnego domu i to nie tylko ze względu na wygląd, ale również wytrzymałość. Współczesne kontenery można wybudować znacznie taniej i w krótszym czasie. Obiekt może stanąć na działce w zaledwie kilka tygodni, a przy tym jest równie wytrzymały na zmienne warunki pogodowe jak murowany dom. Co więcej, w kontenerze może znaleźć się instalacja grzewcza, która zimą zagwarantuje odpowiednią temperaturę. W jego wnętrzu może znaleźć się wszystko, to co w normalnym domu.

Czy na postawienie kontenera mieszkalnego trzeba mieć pozwolenie?

Obowiązujące od początku bieżącego roku przepisy pozwalają na budowę obiektów do 70 m2 bez pozwolenia na budowę. Możesz zatem postawić kontener o takiej powierzchni bez części formalności. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne jest spełnienie określonych warunków oraz dostarczenie wszystkich, niezbędnych dokumentów.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *