Alipsis i Solius – grzejniki do sypialni z systemem ASP

2 modele grzejników wyprodukowanych przez firmę Atlantic Polska posiadają system ASP eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu, pyłków i roztoczy w ogrzewanym powietrzu w sypialni. Szklany Alipsis szczególnie pasuje do aranżacji inspirowanej stylem high-tech.

Alipsis i Solius – grzejniki do sypialni z systemem ASP eliminującym cyrkulację kurzu

Sypialnia jest szczególnym miejscem w naszym domu, spędzamy w niej wiele godzin wypoczywając i śpiąc. Sen jest najważniejszym obok trybu życia i odżywiania czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie i witalność, należy dbać o to, aby był zdrowy. Zdrowy sen pozwala nam wypocząć i zregenerować siły na następny dzień oraz dodaje energii. Na jakość snu niewątpliwie wpływa nawilżone i czyste powietrze w sypialni oraz odpowiednia temperatura. Dlatego firma Atlantic Polska ma do zaoferowania dwa modele grzejników Alipsis i Solius.

Obydwa modele posiadają niskotemperaturowy element grzewczy, który ze względu na zakres pracy nie powoduje spalania kurzu i innych zanieczyszczeń oraz nie wysusza nadmiernie powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu. Są one wyposażone również w system ASP eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu, pyłków i roztoczy w ogrzewanym powietrzu w sypialni oraz ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Skuteczny dla osób, które mają problemy z drogami oddechowymi, często się przeziębiają, cierpią na astmę oskrzelową, alergie na kurz, katar sienny, zapalenie zatok przynosowych. Jest pomocny przy dusznościach sercowych takich jak: niewydolność serca, astma sercowa, obrzęk płuc. System ten zalecany jest przez lekarzy w urządzeniach takich jak grzejniki. To prawdziwy postęp w trosce o satysfakcję i zdrowie użytkownika (patent Atlantic).

REKLAMA


Często przyjmuje się, że odpowiednia temperatura w sypialni powinna być o około dwa stopnie niższa niż w pozostałej części domu. Optymalna temperatura to 18°C-20°C. Możliwość dostosowania ogrzewania do utrzymywania niższej temperatury w sypialni wpływa na dobry komfort termiczny i właściwy odpoczynek w czasie snu. Z racji tego grzejniki Atlantic Polska posiadają funkcję termostatu umożliwiającą ustawienie lub zmianę parametrów pracy urządzenia zgodnie z naszymi upodobaniami i potrzebami. Cyfrowy system regulacji umożliwia kontrolowanie zakresu temperatur pracy urządzenia z dokładnością do 0,1°C. Cicha praca grzejników jest również zaletą, korzystną podczas zasypiania i w czasie spokojnego snu.

Obydwa modele grzejników posiadają także walory estetyczne i dekoracyjne, zwłaszcza model Alipsis, który przykuwa naszą uwagę nowatorską szklaną obudową: transparentną, odporną na zarysowania i uderzenia. Model ten wspaniale prezentuje się na ścianie w mocnej kolorystyce jak: fiolet, zieleń, turkus, czerwień, pomarańcz, czekoladowy brąz. W naszym przekonaniu uważa się, że w sypialni, gdzie śpimy należy wybrać pastelowe i przytłumione, spokojne kolory. Jednak warto przełamać tą konwencję i postawić czasem na mocniejszy kolor. Wystarczy wyważyć proporcje i pomalować jedną ścianę w żywszym odcieniu oraz skomponować kontrastujące dodatki, jak grzejnik Alipsis. Wtedy intensywne kolory pozytywnie odmienią wnętrze, dodadzą nam rano energii i poprawią nastrój wieczorem.

Grzejnik Solius również dobrze komponuje się z żywą kolorystyką ścian. Mamy do wyboru dwie wersje tego modelu – classic i wysoką. To ułatwia nam dopasowanie urządzenia do naszego wnętrza i daje więcej możliwości. W minimalistycznej, industrialnej i jasnej sypialni oba modele grzejników też idealnie się odnajdą. Dzięki nim uzyskujemy pełne wyrazu i odwagi wnętrze. W bardzo nowoczesnej aranżacji inspirowanej stylem high-tech gdzie dominuje szkło, stal, geometryczne formy oraz najnowsze technologie takie grzejniki również się doskonale wkomponują, a zwłaszcza szklany Alipsis.

www.atlantic-polska.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *