Bezprzewodowy system alarmowy. Zalety i wskazania do zastosowania

Bezprzewodowy system alarmowy może być doskonałym wyborem w sytuacjach, w których zwyczajne alarmy okazują się uciążliwe bądź nieopłacalne. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto zainstalować alarm bezprzewodowy.

Bezprzewodowy system alarmowy. Zalety i wskazania do zastosowania

Jak działa bezprzewodowy system alarmowy?

Działanie bezprzewodowego systemu alarmowego nie jest skomplikowane. Każdy system alarmowy tego typu składa się z urządzeń zasilanych zewnętrznie. Wyjątkiem jest centrala alarmowa. W skład bezprzewodowej instalacji alarmowej wchodzą wszystkie niezbędne czujki i sygnalizatory, które można skonfigurować w sposób zdalny. Co więcej, bezprzewodowy system alarmowy może zawierać nie tylko standardowe czujki ruchu, ale również czujki otwarcia drzwi i okien, czujniki dymu czy gazu. Z tego względu warto podkreślić, że systemy bezprzewodowe nie są w niczym gorsze od klasycznych instalacji alarmowych.

Innowacyjne alarmy bezprzewodowe są dedykowane często użytkownikom indywidualnym, więc ich konfiguracja jest najczęściej bardzo intuicyjna. Zasięg tego typu systemów może wynosić nawet dwa kilometry, co czyni je zdecydowanie bardziej atrakcyjnymi w wielu sytuacjach. Elementy systemu mogą być umieszczone nawet w kilku budynkach zlokalizowanych w bliskiej od siebie odległości. 

REKLAMA

Zalety alarmów bezprzewodowych

Instalatorzy i użytkownicy alarmów bezprzewodowych mogą wymienić szereg zalet, którymi charakteryzują się tego typu rozwiązania. Niewątpliwie jednym z największych plusów bezprzewodowych systemów alarmowych jest prostota montażu oraz bezinwazyjna instalacja. To sprawia, że tego typu systemy mogą być umieszczane w miejscach, które potrzebują tylko czasowego zabezpieczenia, takich jak teren eventów, place budowy albo domki letniskowe. Alarmy bezprzewodowe można również szybko i sprawnie zdemontować bez naruszania przestrzeni. 

Użytkownicy bezprzewodowych systemów zabezpieczeń polecają je również ze względu na energooszczędność i możliwość rozbudowy o dodatkowe czujki. To szczególnie ważne, gdy bezprzewodowy system ma objąć ochroną spory teren. Innowacyjne alarmy bezprzewodowe nie zakłócają działania innych urządzeń, a jednocześnie doskonale wykrywają ewentualne zagrożenie nawet na szerokim obszarze.

Alarm bezprzewodowy to sprzęt, który jest dostępny w ofercie wielu zaufanych producentów, takich jak SATEL, Hikvision i Jablotron. Szeroki wybór wysokiej jakości bezprzewodowych systemów zabezpieczających zapewnia sklep ecsystem. Można znaleźć tam komponenty do profesjonalnych bezprzewodowych systemów alarmowych, które spełniają wszystkie wymagane normy. W wyborze najbardziej odpowiednich części mogą pomóc wykwalifikowani eksperci.

Kto powinien postawić na bezprzewodowy system alarmowy?

Bezprzewodowe systemy alarmowe należą do bardzo uniwersalnych zespołów urządzeń zabezpieczających przed włamaniem lub napadem. Mogą być stosowane w miejscach, które wymagają jedynie czasowej ochrony, takich jak teren festiwalu albo plac budowy, na którym odbywają się roboty. Świetnie sprawdzą się też w przestrzeni, w której istotny jest nieinwazyjny montaż. Mowa między innymi o obiektach, które podlegają pod kategorię zabytków, a każda ingerencja w ich bryłę musi być skonsultowana z konserwatorem. W tego typu miejscach nieinwazyjne alarmy bezprzewodowe okazują się być najlepszym możliwym wyborem. 

W przeszłości problemem tego typu systemów, w których każde z urządzeń dysponuje osobnym zasilaniem, było ryzyko szybkiego wyładowania się baterii. Nowoczesne urządzenia są jednak bardzo wydajne, więc tego typu sytuacji można łatwiej uniknąć.

Podsumowując, alarmy bezprzewodowe będą odpowiednie dla każdego, kto potrzebuje systemu zabezpieczeń, który charakteryzuje się łatwością montażu oraz mobilnością. To doskonała alternatywa dla klasycznych systemów alarmowych, która równie dobrze pomoże ochronić mienie i ludzi przed niebezpieczeństwem włamania bądź napadu.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *