Boazeria angielska – czy sprawdzi się w codziennym użytkowaniu?

Jeśli lubisz łączyć we wnętrzach piękno z funkcjonalnością, z pewnością pokochasz angielską boazerię! To ponadczasowa klasyka, która świetnie wkomponuje się w niemal każde wnętrze. Dzięki innowacyjnym i trwałym materiałom dziś możemy kłaść ją nie tylko w salonie, czy korytarzu, ale także w łazience! Dowiedz się, jaki rodzaj boazerii angielskiej jest najtrwalszy i sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Boazeria angielska - czy sprawdzi się w codziennym użytkowaniu?

Czym się wyróżnia boazeria angielska ?

Boazeria angielska  (ang. wainscot) to rodzaj ozdobnych paneli ściennych, które pokrywają jedynie dolną część ściany. Boazeria angielska pierwotnie była wykonywana z drewna, ale dziś chętniej wykorzystuje się bardziej wytrzymałe materiały, na przykład płytę MDF. Angielska boazeria stanowi piękną dekorację, a w dodatku chroni ścianę. Jeśli lubisz połączenie piękna i praktyczności, panele w stylu angielskim są dla ciebie! Wspaniale zdobią wnętrze, a równocześnie zabezpieczają  ścianę przed trwałym zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Boazeria angielska w codziennym użytkowaniu 

Ze względu na swoje walory wizualne i praktyczne boazeria jest chętnie wykorzystywana jako element wnętrzarski. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do jej “designerskiej bliźniaczki”, czyli boazerii francuskiej lamperia angielska prezentuje się trochę bardziej minimalistycznie i przez to wyjątkowo harmonijnie. Jej powierzchnię wieńczą prostokątne płyciny. Oszczędne wzornictwo i proste, pełne smaku linie czynią z niej idealny element do każdego pomieszczenia: dodaje klasy, a jednocześnie przytulności. Warto też wiedzieć, że w przypadku angielskiej boazerii piękno idzie w parze z funkcjonalnością. 

REKLAMA

Angielska boazeria jest doskonałym wykończeniem do większości pomieszczeń, zwłaszcza tych, w których chcemy ochronić ściany przed zadrapaniem, zarysowaniem, odpadaniem tynku. Ta piękna osłona dla ściany chroni ją nie tylko przed rysami czy obiciem ale także przed energią twoich pociech – z taką osłoną zabawa kredkami, ślady rączek czy rozmazana czekolada nie będą juz więcej zmartwieniem!

Widać wyraźnie, że oprócz względów estetycznych boazeria angielska ma też korzyści ekonomiczne – dzięki niej nie musisz każdego roku malować ścian, a sama lamperia jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Jest po prostu  idealna w codziennym użytkowaniu!  

Sprawdź także: boazeria angielska jak wpływa na pomieszczenie

Boazeria angielska dzisiaj – komfortowe panele MDF

Jakie rodzaje boazerii angielskiej sprawdzają sie w codziennym użytkowaniu? Niegdyś taką boazerię wykonywano z drewna olchowego. Dzisiaj wielu producentów oferuje wysoce wytrzymałe i designerskie, lakierowane panele z MDF-u. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są one są tańsze w produkcji oraz łatwiejsze w obróbce a przy tym dużo bardziej odporne na zarysowania czy wgniecenia. 

Przykład boazerii angielskiej z płyty MDF pokazuje, że niższa cena wcale nie idzie w parze ze słabszą jakością. Tego typu panele są nie tylko starannie wykonane, oraz odporne na uszkodzenia i ale także łatwa do utrzymania w czystości, oraz wodoodporne. Ponadto gładka powierzchnia płyty nie przyciąga brudu i kurzu. Bardzo łatwo ją umyć – wystarczy do tego wilgotna ściereczka. To idealny element wnętrzarski do łazienki, pokoju dziecka, salonu, jadalni, a nawet kuchni w stylu angielskim! Zdecydowanie warto wprowadzić do domu ten piękny i praktyczny element wzorniczy. 

Materiał Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *