Brak wilgoci i doskonała izolacja instalacji

W miejscach zamocowania (podwieszenia) rur do ściany lub stropu istnieje ryzyko wystąpienia mostka termicznego. Prowadzić to może do zjawiska kondensacji pary wodnej, która skraplając się, zwiększa ryzyko korozji rur i elementów instalacji oraz może powodować powstanie na ścianach nieestetycznych zacieków sprzyjających rozwojowi grzybów i pleśni.

System mocowań Armafix AF Armacell

By temu zapobiec, firma Armacell opracowała system profesjonalnych mocowań Armafix AF. Posiadają one wypełnienie z materiału izolacyjnego AF/Armaflex, którego zamkniętokomórkowa struktura tworzy doskonałą barierę dyfuzyjną oraz zapobiega skraplaniu się wody i namakaniu izolacji. W wypełnieniu osadzono wkładki z twardego poliuretanu PUR/PIR, które przenoszą występujące obciążenia, dzięki czemu nie występuje ściśnięcie materiału izolacyjnego, izolacja zachowuje swoje właściwości i zapewnia doskonałe odizolowanie termiczne rury. Warstwę zewnętrzną mocowania tworzą obejmy z blachy aluminiowej, które stanowią barierę ochronną przed zawilgoceniem oraz zapewniają możliwość pewnego i stabilnego zamocowania.

System mocowań Armafix AF Armacell

Na uwagę zasługuje też trzyetapowy sposób instalacji uchwytu na rurze. Charakteryzuje się on wyjątkową prostotą i łatwością montażu nawet w trudnych warunkach. Mocowania Armafix AF są całkowicie kompatybilne z otulinami AF/Armaflex.

REKLAMA


www.armacell.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze