Dobry elektryk, czyli jaki?

Budujesz dom jednorodzinny i szukasz firmy specjalizującej się w instalacjach elektrycznych? Doszło do awarii i potrzebujesz pomocy fachowca? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając elektryka, któremu powierzysz wykonanie prac – poznaj 5 wskazówek.

Dobry elektryk, czyli jaki?

1. Czy elektryk posiada uprawnienia?

To podstawowa kwestia – elektryk, któremu powierzysz naprawę awarii czy modernizację instalacji elektrycznej, musi mieć aktualne uprawnienia. Poproś o możliwość zapoznania się z nimi. Firmy oferujące usługi elektryczne doskonale wiedzą, że klienci chcą mieć pewność, że współpracują z fachowcami i z tego względu udostępniają te dokumenty.

Masz problem z otrzymaniem uprawnień SEP do wglądu? Elektryk kusi atrakcyjnymi cenami? Wykaż się ostrożnością – wybór fachowca bez uprawnień może okazać się bardzo kosztowny.

REKLAMA

2. Czy elektryk oferuje kompleksową usługę?

Od elektryka oczekujesz zarówno naprawy instalacji elektrycznej, jak i montażu systemu alarmowego? Przy wyborze fachowca upewnij się, że będzie on w stanie wykonać wszystkie zlecone mu prace. W przeciwnym razie efekt może być daleki od oczekiwanego.

Chcesz uniknąć podpisywania umów z kilkoma fachowcami? Rozważ ofertę firmy oferującej kompleksowe usługi elektryczne. Najczęściej zatrudniają one elektryków specjalizujących się w różnych pracach. Dzięki temu możesz liczyć na całościową usługę – ominie Cię konieczność poszukiwania wielu elektryków do wykonania różnych prac.

Dobry elektryk, czyli jaki?

3. Umowa – dlaczego warto ją podpisać?

Elektryk może mieć uprawnienia, oferować kompleksową pomoc i jednocześnie unikać tematu umowy. Tymczasem zawarcie umowy w formie pisemnej chroni każdą z jej stron – zarówno Ciebie, jak i wykonawcę. W umowie można wskazać zakres prac, termin ich oddania, cenę oraz sprecyzować, jaki osprzęt elektryczny zostanie użyty.

Do umowy jako załącznik warto dołączyć następujące dokumenty:

  •  Kosztorys przygotowany przez fachowca. Ten dokument jest równie ważny jak umowa – wskazuje koszty wykonania prac.
  •  Kopię dokumentu potwierdzającego posiadanie przez elektryka uprawnień. Gdyby pojawiły się problemy, będziesz miał potwierdzenie, że wykonanie zlecenia nie zostało powierzone przypadkowej osobie.
  •  Inne dokumenty, które dotyczą zakresu zleconych prac.

4. Jakie referencje ma elektryk?

Elektryk to jeden z popularniejszych zawodów – liczba fachowców ogłaszających się na portalach ogłoszeniowych jest duża. Jak znaleźć dobrego elektryka? Dobrym pomysłem jest zapytanie o opinie poprzednich pracodawców i klientów.

Elektryk Warszawa może:

  •  Zamieścić referencje na swojej stronie internetowej. To częsta praktyka, dzięki której nie trzeba przynosić dokumentów na spotkanie. Jeżeli szukasz elektryka przez internet, zwróć uwagę na jego stronę internetową.
  •  Przedstawić referencje w czasie osobistego spotkania. Na takie rozwiązanie często decydują się elektrycy, którzy przez większość swojego życia zawodowego pracowali na etacie.
Dobry elektryk, czyli jaki?

5. Czy otrzymasz gwarancję na wykonane prace?

Gwarancja na wykonaną instalację elektryczną to kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze elektryka. Rzetelny elektryk, który zna swój fach i jest dokładny, nie będzie bronił się przed zagwarantowaniem poprawności działania instalacji.

Elektryk wręczył Ci wzór umowy? Zapoznając się z jej treścią i zwróć uwagę na to, czy nie znajdują się w niej zapisy wyłączające rękojmię na instalację elektryczną. Zwłaszcza firmy specjalizujące się w usługach elektrycznych nie powinny stosować takich zapisów. Jednocześnie pamiętaj, że rękojmia i gwarancja to dwa różne pojęcia.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze