Energooszczędne i niezawodne pompy Wilo-Stratos PICO

Właściciele domów wiedzą, jak ważne są koszty eksploatacyjne, a dokładnie – energii elektrycznej. W każdym gospodarstwie domowym jest pełno „pożeraczy” energii. Do liderów w tym zakresie zaliczają się przestarzałe pompy instalacji grzewczych. Dodatkowo ci użytkownicy, którzy mają instalacje wyposażone w samodzielne, czyli niezabudowane na kotle pompy, znają trudności z włączeniem i odpowietrzeniem pompy przed sezonem grzewczym.

Energooszczędne i niezawodne pompy Wilo-Stratos PICO

Odpowiedzią na ich potrzeby jest pompa Wilo-Stratos PICO, która ze swoimi kosztami zużytej energii, o 90% mniejszymi od kosztów starych pomp instalacji grzewczych bez regulacji, jest według metody pomiarowej Europumps Commitment sprawniejsza od każdej innej pompy o współczynniku efektywności energetycznej EEI < 0,20.

Umożliwiła to jedyna w swoim rodzaju technologia „3 waty”.Nowa pompa elektroniczna Wilo Stratos PICO pracuje w trybie dziennym, a w nocy, kiedy zapotrzebowanie na energię cieplną spada – jej pobieranie mocy potrafi zejść do 3 W. W ciągu roku pompa ta może zużyć jedynie 46,5 kWh energii elektrycznej. Są to więc najbardziej efektywne energetycznie pompy na świecie spośród dostępnych obecnie na rynku.

Prócz korzyści, jakimi są realne oszczędności, pompa Wilo-Stratos PICO ma także wiele zalet.

Wskazanie aktualnego poboru mocy (W) i całkowitego zużycia energii elektrycznej (kWh)

duży wyświetlacz LCD jest bardzo przydatny dla użytkownika. Można na nim w każdej chwili odczytać zarówno aktualny pobór mocy, jak i całkowite zużycie energii elektrycznej. Dzięki temu użytkownik ma na pompie własny licznik energii elektrycznej i widzi, jak efektywnie pracuje pompa Wilo-Stratos PICO.

Szybki montaż

nigdy montaż pompy nie był tak prosty, jak przy pompie Wilo-Stratos PICO. Wynika to z jej kompaktowych rozmiarów. Właśnie dzięki temu mała pompa o wysokiej sprawności pasuje do każdej sytuacji montażowej.

Proste podłączenie

dzięki wtyczce Wilo-Konektor. Stosuje się tu „sprytne” podłączenie zasilania. O ile przedtem trzeba było uciążliwie podłączać poszczególne końcówki kabla zasilającego bezpośrednio w skrzynce zaciskowej, o tyle teraz podłączenie wykonuje się bardzo łatwo za pomocą wtyczki – Wilo Konektora. Kabel podłącza się najpierw do zacisków połączenia wtykowego, a następnie wtyka się do odpowiedniego podłączenia na pompie – prosto i szybko.

Automatyczne odpowietrzanie

Potem wszystko przebiega już prawie samoczynnie: wystarczy naciśnięcie przycisku i pompa Wilo-Stratos PICO aktywuje swoją funkcję odpowietrzania – zapewnia to najwyższą wydajność przy najmniejszej emisji dźwięków. Dodatkowo są to urządzenia bardzo trwałe, niezawodne i praktycznie nie wymagają żadnej obsługi po zamontowaniu.

Wilo-Stratos PICO przeznaczona jest do domów jedno- i dwurodzinnych w wersji 4 m i wielorodzinnych dla wersji 6 m z monitoringiem wielkości elektrycznych i hydraulicznych pompy, z zastosowaniem do wodnych instalacji grzewczych wszystkich systemów oraz systemów klimatyzacyjnych. Elektroniczna, bezdławnicowa pompa obiegowa z przyłączem gwintowanym i odpornym na prąd przy zablokowaniu silnikiem synchronicznym,wykonanym w technologii ECM. Na nową technologię ECM składa się: silnik EC (Electronically Commutated) – silnik synchroniczny komutowany elektronicznie z wirnikiem z magnesu stałego. Wysoka sprawność pompy jest też rezultatem redukcji szczeliny powietrznej między wirnikiem i stojanem oraz wykonania tulei – z nowego rodzaju materiału (niemetalicznego) – oddzielającej część mokrą od suchej silnika. Pompa wyposażona jest w wewnętrzny filtr wodny wykonany ze spiekanego brązu.

Energooszczędne i niezawodne pompy Wilo-Stratos PICO

Dane techniczne:

Temperatura przetłaczanego medium od +15°C do +110°C
Przyłącze sieciowe 1~230 V, 50 Hz
Stopień ochrony: IP 44
Przyłącze gwintowane Rp 1, Rp 1 i Rp 11
Maks. ciśnienie robocze 10 barów
Do wyboru dwa tryby regulacji:
– dp-c (regulacja wg stałej różnicy ciśnień)
– dp-v (regulacja wg zmiennej różnicy ciśnień)
Automatyczny tryb obniżenia nocnego
Zintegrowane zabezpieczenie silnika
Automatyczne odpowietrzanie komory – rotora

Pompa Wilo-Stratos PICO poszerzyła rodzinę pomp obiegowych nagrodzonych w 2009 r Złotym Laurem Konsumenta.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *