Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych do swojego domu?

Panele fotowoltaiczne to inwestycja na lata, dzięki której zyskasz darmowe źródło pozyskiwania energii. System wykorzystuje w tym celu energię słoneczną. Składa się z paneli słonecznych, które montowane są na dachach domów prywatnych, budynkach firmowych czy użyteczności publicznej. Panele wytworzone są z krzemu. Taka instalacja pozwoli Ci zaoszczędzić, ponieważ rachunki za prąd zmaleją. Poza tym przede wszystkim jest też ekologiczna.

jak dobrac moc paneli fotowoltaicznych do swojego domu - Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych do swojego domu?

Jaką moc paneli fotowoltaicznych wybrać do swojego domu?
Ilość modułów, paneli fotowoltaicznych różni się w zależności od zapotrzebowania energetycznego w danym obiekcie.

  • Dobór mocy instalacji fotowoltaicznej określa się na podstawie rocznego zużycia prądu.
  • Po oszacowaniu zużycia energii i wybraniu odpowiednich paneli, należy sporządzić projekt. Warto w tym celu zasięgnąć porad ekspertów w tej dziedzinie. Pomóc może w tym np. firma ecoAMB, która cieszy się zaufaniem w całym kraju, jak i również na rynku lokalnym.
  • Doświadczony personel pomoże w zdobyciu funduszy, które będą potrzebne by zrealizować sporządzony projekt
  • W ofercie są zestawy do samodzielnego montażu.
  • W razie wątpliwości fachowcy przyjadą na miejsce i zadbają o odpowiednie zamontowanie instalacji.

Przez cały okres korzystania z usług zyskujesz wsparcie wykwalifikowanych osób, które wiedzą co robią.
Pomogą Ci przejść przez wszystkie niezbędne formalności, odpowiedzą na nurtujące pytania. Dobiorą odpowiedni sprzęt, bezpiecznie zapakują. Zamówienie możesz odebrać w zakresie własnym lub zostanie on do Ciebie dostarczony. Przy zakupie zestawu fotowoltaicznego zostaje dołączona gwarancja na główne podzespoły, w skład których wchodzi falownik i panele.

Panele fotowoltaiczne są urządzeniem bezobsługowym, mają z reguły 10-12 lat gwarancji na produkt oraz 25 lat gwarancji na ich wydajność.
W przypadku falowników gwarancja jest zazwyczaj 10 letnia.

Jakie korzyści czerpiemy decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej? Ceny dostaw energii co roku zwiększają się.
Dzięki instalacji można się spodziewać niższych rachunków.
Wkład początkowy zwraca się w dość krótkim czasie.
Darmowa energia pozyskiwana ze słońca, która służy do zapewnienia potrzeb bieżących.

Warto pamiętać również o tym, że nieruchomość z taką instalacją zyskuje przede wszystkim na wartości. Jest to również ekologiczne rozwiązanie, a jak wiadomo przeważnie każdy w obecnym czasie chce taki być, ponieważ nasza planeta narażona jest na wiele czynników, które ją po prostu niszczą. Głównie są to zanieczyszczenia, które powstają w wyniku działań człowieka. Energia pozyskiwana ze słońca znacznie zmniejszy emisje dwutlenku węgla, który wytwarzany jest podczas palenia w tradycyjnych piecach grzewczych.

Instalacja fotowoltaiczna sprawdzi się również podczas przerwania dostawy prądu z głównego źródła, ponieważ pozwala na magazynowanie pozostałej energii. Może być tak zwaną opcją awaryjną.
Nie wymaga specjalnego użytkowania, więc nie zaburza codziennego rytmu. Na rynku znajduję się wiele firm, które oferują usługi fotowoltaiczne i zarazem kompleksową opiekę nad klientem.
Jeśli pojawi się jakikolwiek problem z montażem lub nie wiesz jak się do tego zabrać, po prostu skorzystaj z przysługującej Ci pomocy.
Poza tym każda instalacja ma gwarancję, z której można skorzystać w razie jakichkolwiek problemów.

Materiał Partnera

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzym charakteryzują się baterie marki Franke?
Następny artykułProfesjonalne ubrania robocze – najistotniejsze informacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here