Jak dobrać wentylacje do firmy?

Niezawodna wentylacja znacząco poprawia komfort pracy i co najważniejsze zwiększa wydajność pracowników, dlatego też tym bardziej warto poważnie zastanowić się nad jej prawidłowym montażem. Wysokiej jakości wentylacje coraz częściej można spotkać nie tylko w dużych firmach korporacyjnych, ale również w stosunkowo niewielkich przedsiębiorstwach.

Jak dobrać wentylacje do firmy?

Projekt systemu wentylacji

W pierwszej kolejności należy skupić się oczywiście na przygotowaniu profesjonalnego projektu wentylacji w firmie. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby dokładnie określić zapotrzebowanie danego budynku na konkretną ilość powietrza. Aby tego dokonać należy wziąć pod uwagę nie tylko liczbę pracowników przebywających jednocześnie w biurze, ale również kubaturę poszczególnych pomieszczeń i ich przeznaczenie. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą dobrać takie parametry pracy instalacji wentylacyjnej, aby zapewnić maksymalny komfort w biurze.

Wysokiej jakości wentylacja dla wymagających

Aby wybrać wysokiej jakości system wentylacji do firmy, należy zwrócić uwagę oczywiście na rodzaj wymiennika ciepła. W dzisiejszych czasach największy odzysk gwarantuje wymiennik przeciwprądowy. Dobrymi parametrami użytkowymi, mogą pochwalić się także wymienniki obrotowe. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest wydajność systemu wentylacji. Większość producentów podaje sprzęż przy 200 Pa, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku rozwiązania. W wielu biurach wentylacja działać będzie 24 godziny na dobę, dlatego też należy wziąć po uwagę zużycie prądu. Wentylacja spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonana będzie z niezawodnych materiałów. Wysokiej jakości elementy do budowy wentylacji i konkurencyjne ceny oferuje na przykład hurtownia wentylacyjna Aspekt, z której ofertą warto się zapoznać.

REKLAMA

Cenne wskazówki

Aby dobrać najlepszą wentylację do firmy należy zwrócić uwagę także na rodzaj zastosowanych wentylatorów. Do wyboru są modele na prąd stały i zmienny. Zdecydowanie lepsze parametry oferują wentylatory na prąd stały. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby sprawdzić, czy wybrany rekuperator jest przystosowany do pracy przy niskich temperaturach zewnętrznych. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby systematycznie zmieniać filtry i oczywiście sprawdzić ich skuteczność filtracji.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *