Oświetlenie mieszkania – 3 wskazówki, jak je zaprojektować

Urządzając mieszkanie, trzeba zadbać nie tylko o meble czy inne elementy wyposażenia, ale również o właściwe oświetlenie. W dużej mierze to od niego zależy funkcjonalność wnętrz oraz komfort przebywania w nich.

Oświetlenie mieszkania - 3 wskazówki, jak je zaprojektować
  1. 3 rodzaje oświetlenia
  2. Gniazda elektryczne, wyłączniki i inne elementy instalacji
  3. Odwiedź sklep elektryczny i poszukaj inspiracji

Projekt oświetlenia powinien obejmować nie tylko rozmieszczenie źródeł światła, ale również lokalizację tak prozaicznych elementów jak gniazda elektryczne, wyłączniki czy ściemniacze. Wszystkie te komponenty przyczyniają się do powstania spektakularnego efektu, jaki można osiągnąć, wybierając właściwe oświetlenie.

3 rodzaje oświetlenia

Projektując oświetlenie mieszkania, trzeba dokładnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych punktów świetlnych. Potrzebne będą trzy rodzaje światła. Najważniejsze jest światło główne, oświetlające całe pomieszczenie. Aby zwiększyć jego funkcjonalność, można zastosować ciekawe rozwiązania oświetleniowe, jak ściemniacze czy automatyczne wyłączniki. Do uzyskania idealnego efektu potrzebne jest również oświetlenie dekoracyjne w postaci punktowych lamp, kinkietów czy taśmy LED Kanlux z oferty https://onelectro.pl/kanlux. W niektórych pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka, potrzebne będzie również oświetlenie robocze, doświetlające blaty, lustro czy inny element wyposażenia, przy którym domownicy wykonują poszczególne prace.

REKLAMA

Gniazda elektryczne, wyłączniki i inne elementy instalacji

Funkcjonalność oświetlenia nierozerwalnie wiąże się z możliwością jego podłączenia do prądu. Do tego celu niezbędne są odpowiednio zlokalizowane gniazda elektryczne, do których będzie swobodny dostęp. Te, które znajdą się w widocznym miejscu na ścianie, powinny być estetycznie wykończone. W tym celu można wykorzystać nowoczesne ramki Schneider Electric lub Ospel, a także inne elementy dekoracyjne. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w rozwiązania, które same w sobie stanowią ozdobę, jak np. kontakt Simon.

Odwiedź sklep elektryczny i poszukaj inspiracji

Oświetlenie mieszkania powinno być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne, dlatego aby je odpowiednio zaprojektować, warto odwiedzić sklep elektryczny i poszukać w nim inspiracji, które będzie można wykorzystać w projekcie oświetlenia. Dobra hurtownia elektryczna to miejsce, w którym można zarówno zainspirować się, jak i od razu nabyć niezbędne elementy oświetlenia. Dostępne tam lampy, plafony, gniazda elektryczne czy ich elementy dekoracyjne posłużą do stworzenia oświetlenia idealnego.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *