Jakie są plusy uchwytów do szkła ze stali nierdzewnej Pinox?

We współczesnej architekturze niezwykle popularne jest łączenie szkła ze stalowymi elementami. Prezentuje to się elegancko i subtelnie. Aby takie konstrukcje były możliwe do zrealizowania, stabilne i bezpieczne, należy użyć odpowiednich uchwytów do szkła.

Jakie są plusy uchwytów do szkła ze stali nierdzewnej Pinox?

Szkło w architekturze

Szkło to wciąż jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w architekturze. Swoim wyglądem dodaje lekkości konstrukcjom i przepuszcza światło słoneczne, co znacznie rozjaśnia aranżowaną przestrzeń. Szkło łączone ze stalowymi elementami jest wyjątkowo eleganckie i nowoczesne. Realizacje z użyciem obu tych materiałów są efektowne i bezpieczne. Do najbardziej popularnych aranżacji należą szklane balustrady, system balkonów francuskich lub szklane daszki. Subtelne połączenie szkła ze stalą wykorzystuje się do budowy tych elementów w nowym budownictwie.

Uchwyty do szkła Pinox

Elementy niezbędne do skonstruowania balustrad balkonowych i schodowych z wykorzystaniem stali i szkła są dostępne w sklepie internetowym bonmario.com. Każdy nawet najmniejszy element jest wykonany ze stali AISI 304, która jest zalecana do wnętrz lub z kwasoodpornej stali AISI 316 (używana na zewnątrz). Każdy uchwyt Pinox jest wykonany z najwyższej jakości materiału. Wykończone w polerce, dostępne w stanie surowym do obróbki własnej lub szlifowane.

REKLAMA

Uchwyty ze stali nierdzewnej na bonmario.com

Klasyczne balustrady ze stali i szkła mają konstrukcję opartą na metalowych słupkach pomiędzy taflami szkła. Alternatywą dla słupków są nowoczesne uchwyty punktowe. Wówczas jest możliwe połączenie szkła z podłożem w poziomie lub pionie. Plusem uchwytów punktowych jest możliwość wykorzystania ich w praktycznie każdej konstrukcji (daszki, zabudowy, windy itp.).

Jakie są plusy uchwytów do szkła ze stali nierdzewnej Pinox?

Uchwyty prostokątne lub zaokrąglone to klasyczne modele przeznaczone do balustrad ze słupkami. Dużą zaletą jest szybki i łatwy montaż uchwytów do słupka. Te kształty uchwytów nie ingerują w szkło i mają dodatkową blokadę która uniemożliwia wysunięcie się szkła z uchwytu. Wystarczy sprawdzić rozmiar słupka i grubość tafli szkła, które będzie mocowane.

Artykuł Parnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *