Termodynamiczny ogrzewacz wody z pompą ciepła

Explorer to kompaktowe urządzenie, ogrzewacz wody z wbudowaną pompą ciepła, które jest przeznaczone do instalacji w garażu, piwnicy, kotłowni czy pralni.

Termodynamiczny ogrzewacz wody z pompą ciepła

W przeciwieństwie do tradycyjnych pomp ciepła typu powietrze-woda nie składa się z dwóch modułów, wewnętrznego i zewnętrznego poza domem, w jego przypadku wszystkie elementy zawierają się w urządzeniu wielkości lodówki.

Explorer produkcji Atlantic Polska to urządzenie o wysokości 1,6 m lub 1,9 m i wadze od 84,7 kg, które czerpie energię z powietrza znajdującego się w garażu, piwnicy, kotłowni czy pralni, następnie przekształca ją i przekazuje do wody użytkowej. Wyprodukowano je w modelu stojącym w dwóch pojemnościach 200 l lub 270 l, koszt brutto to 7995 zł za model 200 l oraz 8610 zł za model 270 l. Oprócz tego firma wyprodukowała wersje coil, która daje możliwość współpracy z systemem solarnym lub kotłem c.o. (wersja ta jest droższa od podstawowych o 1230 zł brutto).

REKLAMA


Pompa ciepła, która jest wbudowana w termodynamiczny ogrzewacz wody pozwala wytwarzać ciepłą wodę zużywając minimalne ilości energii elektrycznej. Dla temperatury zewnętrznej +15°C współczynnik efektywności COP wynosi 3,7, natomiast dla +7°C wynosi 3,2.

Przy pomocy miedzianej grzałki nurkowej o mocy 1,8 kW Explorer ogrzewa wodę do temperatur między +15° a +65°C. Za sterowanie całości odpowiada cyfrowy programator Nomad z wyświetlaczem LCD i trójfunkcyjny termostat temperatury.

www.atlantic-polska.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *