Łatwy montaż centralnego ogrzewania

Oferta firmy UST-M, polskiego producenta elementów instalacyjnych z tworzyw sztucznych, obejmuje m.in rury Stabi FAST.0

Łatwy montaż centralnego ogrzewania

Są one bardzo łatwe w montażu – nie wymagają zdzierania. Niski współczynnik wydłużalności liniowej i duża odporność mechaniczna sprawiają, że Stabi FAST stanowią doskonałe rozwiązanie instalatorskie. Ten innowacyjny produkt z tworzywa PP-R dedykowany jest do systemów centralnego ogrzewania.

Do niedawna najbardziej popularnymi rozwiązaniami PP-R, stosowanymi przez instalatorów przy centralnym ogrzewaniu, były rury Stabi, wyposażone z zewnątrz w warstwę aluminium. Rury tego typu są wytrzymałe i posiadają niski współczynnik rozszerzalności liniowej, jednak ich instalacja jest czasochłonna i kosztowna – aby połączyć rury z kształtkami należy zedrzeć warstwę aluminium przy użyciu specjalnych zdzieraków. Innym popularnym rozwiązaniem przy systemach centralnego ogrzewania są rury zbrojone włóknem szklanym. Ich montaż nie wymaga zdzierania, rury są jednak wyjątkowo kruche. Wymagają szczególnych warunków transportu i przechowywania.

REKLAMA


Rury Stabi FAST łączą w sobie zalety obu powyższych rozwiązań. Podobnie jak rury Stabi, nie wydłużają się pod wpływem wysokich temperatur – współczynnik rozszerzalności liniowej wynosi dla nich zaledwie 0,03 mm/m·K. Na tym jednak podobieństwa się kończą, gdyż Stabi FAST – tak jak rury zbrojone włóknem szklanym – nie wymagają zdzierania. Jest to zasługą zatopienia w środkowej części rury warstwy aluminium, która sprawia, iż łączenie Stabi FAST z kształtką przebiega bardzo sprawnie. W odróżnieniu jednak od rur zbrojonych włóknem szklanym, Stabi FAST są bardzo trwałe. Stabi FAST produkowane są z najwyższej jakości surowca PP-R marki SABIC. Ich typoszereg ciśnieniowy to PN 25. Dostępne są w rozmiarach od 20 do 63 mm.

www.ustm.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *