Na co zwrócić uwagę, wybierając wagę magazynową?

Waga magazynowa stanowi podstawowe wyposażenie magazynów i innych miejsc, w których odbywa się kontrola, wydawanie i przyjmowanie rozmaitych towarów. Wyróżnia się wiele rodzajów i modeli wag do magazynów. Są one stosowane w zależności od konkretnych potrzeb oraz warunków środowiskowych.

na co zwrocic uwage wybierajac wage magazynowa - Na co zwrócić uwagę, wybierając wagę magazynową?

Wybierając wagę przemysłową, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. W poniższym artykule wyjaśniamy, co wziąć pod uwagę, kupując to urządzenie.

Zakres ważenia

Jednym z najważniejszych parametrów jest zakres ważenia. Standardowe wagi magazynowe cechują się zazwyczaj zakresem ważenia wynoszącym do 150 kg, choć na rynku znaleźć można również modele pozwalające zważyć towary o masie ponad 300 kg.

Funkcja drukowania

Wybierając wagę, warto też wziąć pod uwagę, czy urządzenie posiada opcję drukowania etykiet. To bardzo praktyczna funkcja, która znajduje zastosowanie w magazynach, hurtowniach czy sklepach z dowolnym asortymentem. Wybrane urządzenia pozwalają na podłączenie do nich specjalnych drukarek i łatwe drukowanie etykiet z nazwą, ceną towaru, kodem kreskowym czy datą pomiaru.

Zasilanie wagi

Kolejną istotną kwestią jest rodzaj zasilania maszyny. Wagi przemysłowe mogą być zasilane poprzez podłączenie do źródła energii, za pomocą baterii albo akumulatora. Typ zasilania wpływa na funkcjonalność urządzenia i miejsce wykorzystania wagi. Na przykład, modele z bateriami można z powodzeniem stosować podczas handlu w terenie, tj. na bazarach, targach czy festynach.

Kompatybilność z innymi urządzeniami

Dobrze, aby waga była również kompatybilna z innymi urządzeniami. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na komputery i kasy fiskalne. Funkcja ta znacząco ułatwia codzienną pracę magazynu.

Funkcja liczenia sztuk

Przydatną funkcją w urządzeniach jest też opcja liczenia sztuk podczas ważenia towaru o identycznej masie. Sprawdza się ona nie tylko w wagach sklepowych, ale również magazynowych. Przykładem może być np. magazyn z akcesoriami budowlanymi i żelaznymi, np. śrubkami czy gwoździami. Dzięki dokonaniu pomiaru kontrolnego jednej sztuki towaru waga zapamiętuje wagę wyjściową produktu. Na tej podstawie maszyna oblicza, ile sztuk towaru znajduje się w większym ładunku.

Praktyczne udogodnienia

Dobrze też zwrócić uwagę na różnego rodzaju udogodnienia, dzięki którym korzystanie z wagi jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Do szczególnie przydatnych i popularnych należą m.in. opcja automatycznego przejścia w stan oczekiwania albo wskaźnik pokazujący aktualny poziom naładowania akumulatora.

Waga z legalizacją czy bez?

Należy też zadać sobie pytanie o to, czy waga powinna posiadać legalizację. Są to naniesione (często w postaci naklejki) na wagę cechy legalizacyjne o odpowiednich oznaczeniach, takich jak rok produkcji, znak M itp. Obowiązek ten obejmuje określonych przedsiębiorców. Są to przede wszystkim osoby prowadzące sprzedaż towarów na wagę.

Należy wiedzieć, że legalizacja nowych wag jest ważna przez 3 lata od 1 stycznia następnego roku pod dacie produkcji urządzenia, a ponowna legalizacja – przez 25 miesięcy od daty zamieszczonej na naklejce.

Artykuł zewnętrzny Partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here