Nowe kurtyny powietrzne Panasonic

Z myślą o instalacjach w biurowcach i innych obiektach komercyjnych, Panasonic rozszerzył ofertę o nową linię wydajnych kurtyn powietrznych. Produkt charakteryzuje się obniżonych zużyciem energii i niskimi kosztami eksploatacji. Kurtyny są kompatybilne zarówno z systemami VRF ECOi, jak i agregatami z linii PACi.

Nowe kurtyny powietrzne Panasonic

Zawartość pakietu dotacyjnego

Kurtyny powietrzne montowane przy drzwiach tworzą sztuczną barierę powietrzną, pozwalającą utrzymanie stałej temperatury wytwarzanej przez urządzenia grzewczo-chłodzące zainstalowane w budynku. Zapobiegają odpływom zimnego bądź ciepłego powietrza, dzięki czemu istotnie wpływają na komfort termiczny wnętrza.

Nowe kurtyny powietrzne Panasonic dostępne są w dwóch wersjach. Standardowe jednostki mogą być montowane na wysokości do 2,4 metrza. Opcja „Jet-Flow” może być zainstalowana na wysokości do 2,7 m. Urządzenia wyposażone są w wentylator z silnikiem stałoprądowym, który zużywa o 40 proc. mniej energii niż silnik na prąd zmienny. Dysponują ponadto pięcioma ustawieniami kąta nawiewu powietrza, dzięki czemu ich praca może zostać elastycznie dopasowana do potrzeb użytkowników. W zależności od modelu, istnieje również możliwość wytworzenia efektywnej bariery termalnej o szerokości od 1 do 2,5 metra.

REKLAMA


Nowe kurtyny powietrzne Panasonic

Nowe kurtyny powietrzne Panasonic są urządzeniami typu „plug and play”, co oznacza, że ich instalacja ogranicza się do umieszczenia w pożądanym miejscu i podłączenia do działającego w budynku układu grzewczo-chłodzącego. W celu ułatwienia sterowania jednostki można również zintegrować z inteligentnymi systemami zarządzania funkcjami budynku (BMS). Co więcej, możliwe jest zdalne sterowanie ich pracą za pomocą urządzeń mobilnych dzięki aplikacji IntesisHome. Pozwala ona między innymi na regulację temperatury czy natężenia pracy jednostek za pomocą tabletu bądź smartfonu.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *