W sierpniu na polski rynek trafi nowa seria urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic Aquarea T-CAP, przeznaczona dla domów jednorodzinnych. Aquarea T-CAP wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu zewnętrznym do ogrzewania i chłodzenia budynku oraz podgrzewania wody użytkowej. Serię T-CAP cechuje zachowanie stałej wydajności nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających -15 stopni Celsjusza.
Dla właścicieli domów jednorodzinnych to nie koszty chłodzenia czy podgrzewania ciepłej wody, ale ogrzewania budynku są jedną z tych pozycji, które najbardziej obciążają domowy budżet. Jeśli w budynku jest zainstalowane mało wydajne urządzenie, każdy spadek temperatury ma swoje odbicie we wzroście wydatków.
Stała wydajność nawet przy niskich temperaturach
Dotychczas wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej następował spadek wydajności grzewczej pomp ciepła. Seria T-CAP zapewnia właścicielom domów jednorodzinnych utrzymanie stałej efektywności, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających -15 stopni Celsjusza.
REKLAMA
Aquarea T-CAP jest w stanie pracować z pełną wydajnością nawet przy niskich temperaturach zewnątrznych. Dla przykładu: gdy temperatura na zewnątrz wynosi 7 stopni Celsjusza, a woda podgrzewana jest do temperatury 55 stopni (w przypadku starszych systemów grzewczych lub podgrzewania wody na potrzeby użytkowe), sprawność będącą stosunkiem energii cieplnej otrzymanej do energii elektrycznej dostarczonej (COP), pozostaje na poziomie 2,9. To oznacza 2,9 razy większą efektywność w porównaniu do ogrzewaczy elektrycznych. Przy niskiej temperaturze zewnętrznej na poziomie -7’C i utrzymaniu parametru temperatury wody zasilającej instalację grzewczą na poziomie 55’C, COP pracującej z pełną wydajnością pompy wynosi 2,0.
„To niesamowity wynik. Aquarea T-CAP to najbardziej efektywna pompa ciepła na rynku, która może pracować w takich warunkach.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w Panasonic.
Łatwość montażu
System Aquarea można łatwo zainstalować zarówno w nowych, jak i starych budynkach. Co ważne, koszty montażu i utrzymania są niższe niż, dla instalacji tradycyjnych. W przeciwieństwie do systemów gazowych, kominów czy zbiorników paliwa, nie trzeba przebijać ścian ani dokonywać podkopów pod budynkiem. W przypadku modernizacji i remontów, pompę można łatwo podłączyć do istniejącego systemu ogrzewania.
„Efektywność energetyczna jest dla nas kluczowym elementem i dlatego tworzymy innowacyjne produkty w tej dziedzinie.” – wyjaśnia Tomasz Lenarczyk, Product Manager w Panasonic. „Pompa Aquarea T-CAP została zaprojektowana w odpowiedzi na oczekiwania klientów, którzy chcą bardziej elastycznych i efektywnych kosztowo systemów klimatyzacyjnych. T-CAP idealnie pasuje do nowych, jak i do modernizowanych instalacji, włączając w to tradycyjne grzejniki. To dobra wiadomość dla instalatorów i właścicieli budynków, ponieważ łatwo ją podłączyć, zwłaszcza, że oferujemy w tym celu wsparcie praktyczne i odpowiednie oprogramowanie.” – podsumowuje Tomasz Lenarczyk.
Linia produktów Aquarea T-CAP zawiera szeroki wachlarz urządzeń, od 9- do 12-kilowatowych, układów Split i Monoblok, zasilanych prądem jedno i trójfazowym, a także wersji z możliwością wytwarzania zimnej wody na potrzeby chłodzenia w okresie letnim.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.