Pancerz dla izolacji – system metalowych osłon Okabell

Jednym z warunków prawidłowego działania izolacji jest zabezpieczenie jej przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą negatywnie wpłynąć na jej skuteczność. Dlatego też firma Armacell stworzyła system osłon Okabell, pozwalający zabezpieczyć powierzchnię otuliny, zapewniając tym samym jej prawidłowe działanie przez wiele lat.

Pancerz dla izolacji – system metalowych osłon Okabell

Jednym z największych zagrożeń dla prawidłowego i skutecznego działania izolacji są mechaniczne uszkodzenia jej struktury, jakie mogą powstać w trakcie eksploatacji instalacji. Dziury czy pęknięcia będące wynikiem zarówno działalności człowieka jak i ptaków czy gryzoni, tworzą bowiem przerwy w barierze dyfuzyjnej oraz są punktami swobodnej wymiany energii, znacznie obniżającymi skuteczność nawet najlepszej izolacji. Dlatego też, by uniknąć tego typu sytuacji, warto odpowiednio zabezpieczyć miejsca, w których otulina jest szczególnie narażona na zniszczenie. Pomoże nam w tym system osłon Okabell firmy Armacell.

Izolacja pod pełną ochroną

System metalowych osłon Okabell firmy Armacell powstał z myślą o zapewnieniu zwiększonej ochrony otulinom wykonanym z takich materiałów jak kauczuk, polietylen, wełna szklana i skalna oraz poliuretan (w tym również wtryskiwany). Dzięki bardzo dużej różnorodności zarówno elementów jak i dostępnych wymiarów, Okabell firmy Armacell doskonale sprawdza się nawet w przypadku rozbudowanych i skomplikowanych instalacji. Co więcej, jeśli w ofercie firmy nie znajdziemy potrzebnych nam elementów, istnieje możliwość wykonania ich na zamówienie, dzięki czemu będziemy mogli zabezpieczyć nie tylko rury ale i armaturę (pompy i zawory), kołnierze, zbiorniki, tłumiki i inne części instalacji. Dodatkowo, osłony Okabell dostępne są w kilku wariantach, różniących się od siebie materiałem, z jakiego zostały wykonane. Użytkownik może wybrać elementy ze stali ochronnej pokrytej lakierem (AFP), odpornego na wodę morską aluminium, aluminium pokrytego lakierem czy w końcu stali kwasoodpornej lub alucynku. Pozwala to na doskonałe dopasowanie płaszcza ochronnego do konkretnych warunków, co gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie izolacji nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Pancerz dla izolacji – system metalowych osłon Okabell

Osłony Okabell firmy Armacell charakteryzują się również prostym i bezproblemowym montażem. Duży wybór dostępnych elementów oraz możliwość wykonania dodatkowych elementów na wymiar, pozwala łatwo dopasować osłonę do nawet najbardziej skomplikowanej instalacji. Dodatkowo, dzięki systemowi łatwego mocowania poszczególnych elementów, montaż można przeprowadzić bezpośrednio na budowie, bez konieczności czasochłonnego lutowania, spawania czy innych skomplikowanych prac blacharskich. Do prawidłowego i trwałego połączenia elementów systemu Okabell, wystarczą najczęściej zwykłe wkręty, co znacznie upraszcza i skraca prace związane z instalacją osłon.

Odpowiednie zabezpieczenie delikatnej otuliny jest bardzo ważne z punktu widzenia efektywności jej działania. Uszkodzenia mechaniczne będące przyczyną naruszenia struktury izolacji mogą bowiem znacznie obniżyć jej sprawność narażając nas tym samym na straty energii czy skraplanie się wilgoci na powierzchni rury. System metalowych osłon Okabell firmy Armacell to doskonały sposób na zabezpieczenie izolacji wszędzie tam, gdzie narażona jest ona na uszkodzenie, dzięki czemu zachowa ona swoje parametry pracy przez długie lata.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *