Rolety, moskitiery czy pergole? W co wyposażysz się najpierw?

Dni stają się coraz bardziej upalne, a Tobie i członkom Twojej rodziny przeszkadza wysoka temperatura panująca w mieszkaniu? Jeśli owszem – trafiłeś w dobre miejsce! Taki sklep z roletami zapewni nie tylko ochronę Twojego okna przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale i pomoże w uchronieniu się przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. To jednak nie wszystko – warto także wyposażyć się w wygodne moskitiery, które ochronią Cię przed wtargnięciem owadów i insektów. Równie przydatnym rozwiązaniem są też pergole zapewniające schronienie przed słońcem.

Rolety, moskitiery czy pergole? W co wyposażysz się najpierw?
  1. Czym są rolety zewnętrzne?
  2. Moskitiery – ochrona przed owadami
  3. Pergola – must have w każdym ogrodzie i tarasie!

Czym są rolety zewnętrzne?

Jeden z rodzajów ochrony przed słońcem i wzrokiem przechodniów jest roleta zewnętrzna. Stanowi unikatowe połączenie takiej zewnętrznej rolety elewacyjnej wraz z roletą nadstawną. Jak to działa? Otóż pierwszym etapem jest montaż rolety podtynkowej na zewnątrz budynku, kolejny etap polega na zabudowaniu skrzynek ze wszystkich stron. Następnie należy wyłączyć klapę rewizyjną ulokowaną od dołu tej skrzynki. Takie rolety zewnętrzne zapewniają wysoki stopień ochrony i z pewnością przyniosą upragniony cień w upalne dni. Sprawdź najlepszą dla siebie opcję na dopasujrolety.pl.

Jeżeli chcesz zadbać o prywatyzację okna – sklep z roletami to nie jedyna opcja. Jeśli bowiem zależy Ci przede wszystkim na zapewnieniu maksymalnej ochrony i bezpieczeństwa – warto sięgnąć także po kraty w okna i bramy cechujące się wysokim stopniem wytrzymałości, co ma bezpośrednie przełożenie na ochronę domu przed niepowołanymi gośćmi. Inwestycja w swój komfort i bezpieczeństwo nie ma ceny, dlatego podczas poszukiwań warto kierować się przede wszystkim solidnością wykonania oraz jakością użytych materiałów.

REKLAMA

Moskitiery – ochrona przed owadami

Jeżeli jesteś na etapie rozważań zabezpieczeń okiennych – warto także zadbać o komplementarne wyposażenie się w moskitiery. Zapewniają one bowiem odpowiednią cyrkulację powietrza i stały dostęp do światła, chroniąc przy tym jednocześnie przed wtargnięciem owadów do środka pomieszczenia. Właściwie dobrany produkt zapewnia wysoką trwałość i skuteczność w blokowaniu dostępu do okna. Podczas poszukiwań warto jednak kierować się nie tylko aspektem praktycznym, ale i estetycznym. W końcu będzie to element stałej aranżacji okna. Na ostateczny koszt składa się kilka wytycznych, m.in. rodzaj zamontowanych drzwi i okien. Wśród dostępnych modeli można znaleźć m.in. takie rozwiązania jak:

  • moskitiery plisowane,
  • moskitier przesuwne,
  • moskitiery drzwiowe.

To zaledwie ułamek spośród dostępnych możliwości. Sprawdź, które z rozwiązań najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby.

Pergola – must have w każdym ogrodzie i tarasie!

Okres wiosny i lata stanowi idealną przestrzeń na spędzenie jak największej ilości wolnego czasu na balkonie lub tarasie. Warto wówczas sięgnąć po pergolę, która zapewni upragniony cień i ochronę przed nadmierną ekspozycją nie tylko na słońce, ale i na deszcz. Takie zaawansowane formy zadaszeń to także nowoczesna forma dekoracyjna. Pergole są wykonane z wysokiej jakości profili aluminiowych, które są malowane proszkowo. Dzięki tej metodzie powierzchnia tych elementów jest niesamowicie gładka, pozbawiona jakichkolwiek grudek czy nierówności. Co więcej, malowanie proszkowe gwarantuje także wysoki stopień trwałości, co jest szczególnie istotne z uwagi na to, że pergole stanowią element zewnętrznego wyposażenia, muszą być zatem odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *