Szafa, nieodłączny element każdego domu. Po jaką warto sięgnąć?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż szafa musi znaleźć się w każdym domu. Jest to jeden z tych elementów wyposażenia, który służy do przechowywania wszystkich niezbędnych nam rzeczy, przede wszystkim ubrań, ale również niektórych butów czy elementów domowego wyposażenia. Jednak jaką szafę warto wybrać, aby sprawdziła się jak najlepiej?

Szafa, nieodłączny element każdego domu. Po jaką warto sięgnąć?
fot. materiały prasowe

Szafa z przesuwanymi drzwiami czy tradycyjna?

Jednym z pierwszych wyborów, przed jakimi często stajemy, jest decyzja na temat sposobu otwierania szafy. Klasyczne drzwi otwierają się na dwie strony na zawiasach, co pozwala na łatwy dostęp do całego wnętrza szafy jednocześnie. Jeśli zamierzamy wyjąć z niej coś większego lub chcemy przejrzeć wszystkie ubrania, z pewnością jest ono bardzo wygodne i ułatwia szybkie wyszukanie odpowiednich rzeczy. Z drugiej jednak strony, otwierana w ten sposób szafa wymaga pewnej ilości miejsca, aby drzwi zmieściły się i nie zawadzały podczas użytkowania innych mebli czy przechodzenia przy nich, nawet wówczas, gdy pozostają otwarte.

Alternatywą dla nich będą drzwi przesuwne, które są modnym rozwiązaniem, chętnie stosowanym w wielu domach. Zapewniają one możliwość użytkowania szafy nawet w mniejszych pomieszczeniach i węższych miejscach, gdzie klasyczne drzwi byłyby przeszkodą. Co więcej, na drzwiach przesuwnych często montowane są lustra, które dodatkowo powiększają przestrzeń, czyniąc z nich bardzo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Jedynym minusem ich stosowania może być fakt, iż w tym przypadku zawsze jedna połówka szafy musi pozostać zamknięta.

REKLAMA

Duża czy mniejsza szafa?

Kolejnym pytaniem, na jakie warto sobie odpowiedzieć, jest sam rozmiar mebla. Praktycznie zawsze ostateczny wybór będzie podyktowany tym, jak wiele miejsca mamy do dyspozycji w danym pomieszczeniu. W małych pokojach warto wybrać mniejsze szafy, wśród których popularnością cieszy się klasyczna szafa 120 cm. Jest to standardowe wyposażenie wielu pokojów i przedpokojów, które idealnie sprawdza się dla jednej lub dwóch osób.

Z kolei jeśli mamy więcej miejsca i chcemy trzymać w jednej szafie więcej rzeczy, możemy pokusić się o szersze modele, które doskonale sprawdzą się dla osób posiadających bardzo bogatą kolekcję odzieży. Mogą posłużyć też większej rodzinie, jeśli na przykład wszystkie okrycia wierzchnie każdego z członków rodziny chcemy trzymać w jednym miejscu.

A może szafa na wymiar lub narożna?

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, stosowanym z powodzeniem w wielu domach, jest szafa narożna. To model idealny do pomieszczeń, w których ilość miejsca jest stosunkowo ograniczona, a jednak potrzebujemy przestronnego wnętrza szafy. Dzięki zamontowaniu w niej po dwóch stronach wieszaków i/lub półek, możemy z łatwością schować w niej sporą ilość rzeczy – często znacznie większą niż w klasycznej, proste szafie. Co więcej, świetnie łączy się z innymi meblami, atrakcyjnie wypełniając przestrzeń i nie dominując w pomieszczeniu.

Podobnie atrakcyjnym rozwiązaniem może być szafa wykonana na wymiar, która zostanie dokładnie dopasowana do preferencji użytkownika, możliwości pomieszczenia, a także wystroju. To jedno z najlepszych rozwiązań, które gwarantuje, iż nie zostaniemy zawiedzeni swoim wyborem.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *