Termostatyczne zawory mieszające ATM – skuteczna ochrona przed poparzeniem

W maju ubiegłego roku firma AFRISO zaprezentowała rodzinę produktów ProControl, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród instalatorów. Seria ProControl to urządzenia przeznaczone do regulowania instalacji grzewczych, chłodzących i ciepłej wody użytkowej. W jej skład wchodzą obrotowe zawory mieszające ARV, siłowniki elektryczne ARM oraz termostatyczne zawory mieszające ATM.

Termostatyczne zawory mieszające ATM – skuteczna ochrona przed poparzeniem

Warto przyjrzeć się bliżej tej ostatniej grupie, czyli termostatycznym zaworom mieszającym ATM. Produkty te znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ochrona przed poparzeniem, a także szybka reakcja na zmiany temperatury oraz ciśnienia wody.

Zawory ATM zapewniają utrzymanie stałej, bezpiecznej dla użytkownika temperatury ciepłej wody użytkowej. Ponadto umożliwiają przegrzewanie wody w zasobnikach c.w.u., w celu ochrony przed bakteriami Legionelli, w sposób nienarażający użytkownika na poparzenie. Kolejnym przykładem zastosowania zaworów ATM są mniejsze instalacje ogrzewania podłogowego, gdzie z powodzeniem mogą zastępować rozbudowane i kosztowne układy regulacji. Termostatyczne zawory mieszające ATM zostały zaprojektowane tak, by mogły pracować w instalacjach z czystą wodą lub z wodą zawierającą maksymalnie 50% glikolu.

REKLAMA


Termostatyczne zawory mieszające ATM – skuteczna ochrona przed poparzeniem

Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty AFRISO z rodziny ProControl, również termostatyczne zawory mieszające ATM zostały zaprojektowane w oparciu o bogate doświadczenia zdobyte podczas ścisłej współpracy z instalatorami. Owocem tysięcy rozmów jest zwięzła i klarowna oferta, optymalnie dopasowana do potrzeb wykonawców i użytkowników instalacji. Firma AFRISO zwróciła szczególną uwagę na to, by dobór właściwego zaworu był łatwy i intuicyjny, podobnie montaż oraz nastawa. Niklowany korpus sprawia, że produkty są przyjemne dla oka, dzięki czemu wygląd instalacji jest nowoczesny i profesjonalny.

Korpus termostatycznych zaworów mieszających ATM jest wykonany z mosiądzu CW602N (DZR). Zawory występują w dwóch rodzajach zakresu nastawy:

  • w zakresie 35 ÷ 60°C, zalecanym dla podgrzewaczy zasilających centralnie w ciepłą wodę,
  • w zakresie 20 ÷ 43°C, zalecanym do ogrzewania podłogowego i do ciepłej wody użytkowej, np. w przedszkolach.

Plastikowa pokrywka chroni przed przypadkową zmianą nastawy temperatury. Wszystkie zawory ATM zostały wyposażone w funkcję „bez oparzeń”, która powoduje zablokowanie dopływu wody ciepłej w przypadku wystąpienia awarii w dopływie wody zimnej. W praktyce oznacza to wyeliminowanie możliwości poparzenia.

Zawór ATM stosowany w celu utrzymania stałej (nastawionej) temperatury w obwodzie cyrkulacji ciepłej wody.Zawór ATM stosowany w celu utrzymania stałej (nastawionej) temperatury w obwodzie cyrkulacji ciepłej wody.Zawór ATM stosowany w celu utrzymania stałej (nastawionej) temperatury ciepłej wody zasilające baterie umywalkowe.Zawór ATM stosowany w celu utrzymania stałej (nastawionej) temperatury na zasilaniu ogrzewania podłogowego.Zawór ATM stosowany w celu utrzymania stałej (nastawionej) temperatury ciepłej wody zasilające baterie umywalkowe.Zawór ATM stosowany w celu utrzymania stałej (nastawionej) temperatury na zasilaniu ogrzewania podłogowego.

O wysokiej jakości produktów świadczy także 3-letnia gwarancja producenta. Kolejną ogromną zaletą termostatycznych zaworów mieszających ATM od AFRISO jest fakt, że nie wymagają one dokonywania czynności konserwacyjnych. Ponadto zawory te mogą zostać zamontowane w dowolnej pozycji. Warto dodać, że firma AFRISO przygotowała specjalną promocję – jeśli kupisz 4 dowolne termostatyczne zawory mieszające ATM, otrzymasz piłkę GRATIS!

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *