Urządzenia do cięcia metali

Cięcie metalu to proces wymagający dużej precyzji i skupienia. Do przeprowadzenia tego procesu niezbędne jest użycie odpowiednich sprzętów i narzędzi.

Urządzenia do cięcia metali

Laser

Dokładne i precyzyjne cięcie blach w dużych zakładach produkcyjnych możliwe jest przy użyciu wycinarki laserowej. Dzięki dużej mocy lasera można z łatwością wycinać rozmaite kształty. 

Cięcie laserem oferowane przez firmę ciecielaser.pl to metoda wykorzystująca gorący promień lasera. Metoda ta odbywa się w obecności gazu ochronnego lub czynnego, np. azotu czy tlenu. Za pomocą wycinarek laserowych można przecinać różne typy metali, m.in. aluminium, miedź, brąz, tytan oraz różne rodzaje stali, m.in. stal konstrukcyjną czy stal ocynkowaną. 

REKLAMA

Maszyny do cięcia wodnego

Cięcie wodą to uniwersalna technologia pozwalająca przecinać największą gamę materiałów. Metodą cięcia wodnego można przecinać nie tylko metale, ale też szkło, kamień, ceramikę, gumę, włókna, materiały kompozytowe. Za pomocą tej metody można przecinać materiały nawet o grubości 200 mm.

Maszyny do cięcia wodą są niezastąpione w dużych zakładach produkcyjnych. Cięcie płytek ceramicznych w mozaiki czy wzory możliwe jest tylko za pomocą metody wodnej. Maszyny do cięcia wodnego zapewniają idealną gładkość powierzchni wycinanych elementów. 

Palniki

Do cięcia metali używa się też palników – tlenowego i plazmowego. Cięcie palnikiem tlenowym to najstarszy proces cięcia stali miękkiej. Proces cięcia palnikiem plazmowym oferuje większą prędkość niż cięcie palnikiem gazowym, ale nie zapewnia tak gładkich powierzchni. 

Urządzenia do cięcia mechanicznego

W domowych warunkach, w przydomowych warsztatach zazwyczaj nie możemy sobie pozwolić na specjalistyczne, nowoczesne urządzenia do cięcia. Ale w naszym warsztacie nie powinno zabraknąć takich sprzętów, jak: piła tarczowa, szlifierka kątowa, nożyce do metalu, wyrzynarka.  

Piła tarczowa to piła posiadająca okrągłe ostrze. Umożliwia cięcie materiałów o grubości do 25 mm przy zachowaniu doskonałej jakości krawędzi. 

Szlifierki kątowe to wszechstronne urządzenia do cięcia metali. Można je wyposażyć w specjalne tarcze dostosowane do ciętego materiału.  Nożyce do blach używane są do cięcia blach o różnych grubości. Wśród nożyc do blach wyróżniamy nożyce ręczne, nożyce dźwigniowe, nożyce gilotynowe. Do cięcia najcieńszych blach o grubości do 1 mm służą nożyce ręczne. Nożyce dźwigniowe służą do cięcia blach o grubości do 5 mm, nożycami gilotynowymi można przecinać blachy o grubości do 32 mm.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *