Wybór oprawy sufitowej do domu – na co warto zwrócić uwagę?

Większość domów projektowanych w dzisiejszych czasach zakłada wykonanie oprawy sufitowej na środku większości pomieszczeń. Do takiego oświetlenia niezbędny jest wybór odpowiednich lamp sufitowych. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając lampy sufitowe, tak aby znaleźć idealne rozwiązanie uzupełniające wystrój domu. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Wybór oprawy sufitowej do domu - na co warto zwrócić uwagę?

Lampy sufitowe – jak bardzo powinny być jasne?

Lampy sufitowe pomagają stworzyć wyjątkową atmosferę. Warto wspomnieć, iż wyróżnia się trzy rodzaje oświetlenia: nastrojowe, zadaniowe i akcentujące. Lampy sufitowe są stosowane do oświetlenia otoczenia lub ogólnego, zatem powinny być dość jasne.

Często są umieszczane w miejscach takich jak korytarze, szafy wnękowe czy schody. W salonach oraz sypialniach lampy sufitowe stanowią natomiast delikatne oświetlenie akcentujące. To, jak jasna powinna być oprawa sufitowa, zależy od naszych preferencji oraz rodzaju pomieszczenia. Należy także wspomnieć o tym, iż istnieją także ściemniacze, które są trafionym dodatkiem, którym zależy na sterowaniu jasnością oświetlenia.

REKLAMA

Lampy sufitowe do montażu wpuszczanego – co to jest?

Lampy sufitowe do montażu wpuszczanego są to lampy, które są założone tuż przy suficie bez szczeliny. Takie lampy wpuszczane są polecane do pomieszczeń, które mają niski sufit. Mogą być one zainstalowane z użyciem istniejącego okablowania, oprawa do lamp sufitowych do montażu wpuszczanego pozwala na zakrycie śladów na suficie po poprzednich, niewielkich oprawach oświetleniowych.

Do zastosowań na zewnątrz rekomendujemy lampy o stopniu ochrony min. IP-44, a najlepiej IP-55 lub wyżej. Oznacza to, że oprawa jest odporna na działanie warunków atmosferycznych w tym wody i wilgoci. Do użycia na zewnątrz i podłączenia lamp, ale także innych akcesoriów i urządzeń ogrodowych przydadzą się gniazda natynkowe.

Wspomniane oprawy oświetleniowe są dobrym rozwiązaniem także dlatego, iż nie osiada na nich łatwo kurz. Takie oprawy są wybierane do sufitów niskich bądź standardowych. Są instalowane tam, gdzie często przebywają ludzie, a także w pokojach dziecięcych. Odpowiedni dobór wykończenia pozwala na wykonanie wyjątkowego oświetlenia w całym domu.

Szukasz lamp? Hurtownia elektryczna onelectro.pl proponuje artykuły elektryczne wysokiej jakości w promocyjnych cenach, a także zapewnia najwyższy poziom obsługi Klienta – niezależnie od ilości kupowanych produktów.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *