Wyposażenie szatni i stołówki – czego nie może w nich zabraknąć?

Niektórym osobom szatnia kojarzy się z czasami szkolnymi jako miejsce, gdzie można było zostawić kurtkę i buty na zmianę. Inni mieli kontakt z tym określeniem w swoim zakładzie pracy. Niezależnie od źródła skojarzenia, szatnia to miejsce, gdzie można zostawić swoje rzeczy – elementy garderoby lub drugie śniadanie. Ważne jest, aby była odpowiednio wyposażona w wygodne i funkcjonalne meble. Co powinno składać się na podstawowe wyposażenie szatni pracowniczej lub szkolnej?

Wyposażenie szatni i stołówki – czego nie może w nich zabraknąć?

Najlepsze wyposażenie szatni szkolnej i pracowniczej

Elementy wyposażenia szatni są (wbrew pozorom) zazwyczaj dość mocno eksploatowane. Wydawać by się mogło, że korzysta się z nich dwa razy dziennie – żeby się przebrać przed i po pracy. Niekoniecznie jest to prawdą. Szafka ubraniowa pracownicza to nie tylko miejsce przechowywania odzieży. Można w niej również przechowywać inne rzeczy, których nie można ze sobą zabrać do stanowiska pracy. Chodzi tu przede wszystkim o telefony, biżuterię, a także inne urządzenia elektroniczne i ozdoby. Czasem przechowuje się w nich niepsujące się pożywienie, takie jak słodycze oraz herbaty i kawy. Do tego zazwyczaj służy specjalny typ mebla – szafka śniadaniowa stojąca lub wisząca. Dlatego wybierając wyposażenie szatni pracowniczej, należy kierować się nie tylko estetyką i ceną, ale także wykorzystanymi do jej budowy materiałami oraz wytrzymałością. W przypadku, kiedy chodzi o wyposażenie szatni szkolnej, ważna jest także łatwość czyszczenia.

Szafka socjalna – na straży prywatności

Jak powinna być wyposażona szafka ubraniowa pracownicza? Przede wszystkim powinna zostać wykonana z odpowiedniego materiału. Choć drewno jest twarde, to jednocześnie jest ciężkie i czasem trudne w konserwacji i czyszczeniu. Jeśli chodzi o plastik, to pomimo niewątpliwego atutu lekkości może być zbyt podatny na zniszczenie. Najpopularniejszym wyborem jest szafka metalowa.  Takie wyroby są zarówno wytrzymałe, jak i łatwe w czyszczeniu. Blacha może jednak być podatna na wyginanie. Dodatkowym atutem każdej szafki są nóżki. Takie rozwiązanie ułatwia czyszczenie powierzchni pod szafką nawet pomimo braku możliwości jej przesuwania. Pozwala to również na uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji zalania pomieszczenia. Dodatkowe gumki antypoślizgowe poprawiają stabilność mebla. Ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie drzwiczek. Nieważne, czy jest to szafka skrytkowa szkolna, czy też szafka socjalna, umieszczone w niej przedmioty powinny być chronione przy pomocy odpowiedniego zamka. Jeśli w szafce mają być przechowywane ubrania  oraz obuwie robocze, ważne jest również zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Szafka skrytkowa metalowa może zawierać różnej wielkości otwory. Dzięki temu można dobrać mebel najlepiej dopasowany do własnych potrzeb. Prócz samej bryły, istotne jest także wyposażenie. Szafka socjalna może być wyposażona w takie udogodnienia, jak drążek, na którym można powiesić wieszaki z ubraniami, haczyki czy półeczki. Na drzwiach może również znajdować się praktyczny dodatek – lusterko.

REKLAMA

Szafki nie tylko w szatniach

Pomimo jednoznacznego skojarzenia z szatniami, szafki z naszej oferty znajdą zastosowanie również w pomieszczeniach związanych z gastronomią. Szafka śniadaniowa stojąca to świetne rozwiązanie zarówno w stołówkach, jak i w innych pomieszczeniach socjalnych. Duża ilość skrytek łączy funkcjonalność z oszczędnością miejsca. Każde drzwiczki są zazwyczaj wyposażone w wizytownik, który pozwala łatwo ustalić, komu przypisana jest zarówno szafka, jak i jej zawartość. Wykonane z wysokiej jakości wytrzymałych i łatwych w czyszczeniu materiałów pozwalają uniknąć zmory wszystkich kuchni biurowych – podkradania jedzenia przez współpracowników. Odmiana wariantu stojącego – szafka śniadaniowa wisząca spełnia swoją funkcję równie dobrze, a jednocześnie może zostać umieszczona na ścianie. Przestrzeń pod nią można wykorzystać w inny sposób. Na podstawówkowych i licealnych korytarzach przyda się za to szafka skrytkowa szkolna. W zależności od wariantu można w jej wnętrzu przechowywać buty na zmianę, a także podręczniki czy stroje na zajęcia z wychowania fizycznego. Podobnie jak szafki pracownicze, najlepiej, żeby były odpowiednio wentylowane (z oczywistych względów). Szafka skrytkowa metalowa to również przydatne wyposażenie sklepów. Osoby idące na zakupy mogą w nich zostawiać okrycia wierzchnie oraz inne nieporęczne lub ciężkie przedmioty. Niezbędne jest wtedy, aby były one wyposażone w dobre zamki.

Nieważne, czy zdecydujemy się na zwykłą pracowniczą szafkę metalową, czy naszym wyborem będzie szafka śniadaniowa wisząca, zapewni ona komfort wszystkim jej użytkownikom. Odpowiednia jakość, odporność na uszkodzenia i łatwość czyszczenia to główne zalety tego typu wyrobów. Nie można jednak zapominać o pojemności. W przypadku mebli do użytku szkolnego nie musi być ona zbyt duża, jednakże w przypadku szafek pracowniczych warto zainwestować w większe, bardziej komfortowe rozwiązania, które pozwolą na umieszczenie wszystkich niezbędnych przedmiotów w jednym miejscu.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę www.inter-technik.pl

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *