Dlaczego warto stosować baterie bezdotykowe Schell MODUS E?

Baterie bezdotykowe jeszcze do niedawna były kojarzone tylko z obiektami komercyjnymi, a dziś coraz częściej pojawiają się także w budynkach mieszkalnych. Istnieje wiele argumentów, dla których warto wybrać taką nowoczesną armaturę, tym bardziej, że na rynku pojawiają się coraz ciekawsze modele oferujące jeszcze większą funkcjonalność i wygodę użytkowania.

MODUS E to praktyczne i oszczędne baterie umywalkowe na podczerwień o nowoczesnym designie Fot. SCHELL
MODUS E to praktyczne i oszczędne baterie umywalkowe na podczerwień o nowoczesnym designie. Fot. SCHELL

Baterie elektroniczne są wciąż kojarzone przez wiele osób z przestrzeniami publicznymi, ale wraz z rosnącym zróżnicowaniem modeli dostępnych na rynku coraz częściej można je spotkać w prywatnych domach czy mieszkaniach. O ich wyborze decyduje przede wszystkim oszczędność wody i zupełna bezobsługowość. Mechanizm uruchamiania na podczerwień i stała objętość przepływu maksymalnie do 3 l/min pozwalają zaoszczędzić aż 60% wody w porównaniu z baterią jednouchwytową. Brak konieczności dotykania pokręteł, dźwigni czy obudowy przekłada się na maksymalną higienę i bezpieczeństwo obsługi. W przypadku tego typu mechanizmu znika ryzyko przypadkowego ustawienia gorącego strumienia i oparzenia rąk, jak może to mieć miejsce np. w przypadku obsługi armatury jednouchwytowej przez dziecko. Współczesne baterie na podczerwień oferują o wiele więcej korzyści i są dostępne w wielu ciekawych wykonaniach, które z łatwością zmieszczą się w domowym budżecie. Sztandarowym przykładem może być nowa seria praktycznych baterii elektronicznych MODUS E.

Baterie MODUS E posiadają regulator temperatury wody, co zapewnia komfort użytkowania Fot. SCHELL
Baterie MODUS E posiadają regulator temperatury wody, co zapewnia komfort użytkowania. Fot. SCHELL

Więcej funkcji, większe możliwości

Armatura elektroniczna stosowana w przestrzeniach publicznych jest zwykle zaopatrzona tylko w standardowy czujnik na podczerwień. Temperatura wody, jak i czas jej wypływu są z reguły ustawione na stałe przez instalatora i nie ma możliwości ich zmiany. Na rynku są jednak baterie dedykowane budownictwu półkomercyjnemu i mieszkalnemu, które umożliwiają indywidualne dostosowanie parametrów wypływającej wody zgodnie z własnymi potrzebami. Na przykład bateria SCHELL MODUS E została wyposażona w regulator strumienia i temperatury, dzięki czemu można łatwo dostosować objętość i parametry wody w zależności od wykonywanych czynności. Ważnym aspektem jest również całkowite bezpieczeństwo użytkowania armatury w każdej sytuacji. Dzięki nastawnej blokadzie wody gorącej nie ma ryzyka, że w razie braku dostaw wody zimnej dojdzie do poparzenia rąk. Wbrew pozorom uruchamianie na podczerwień wcale nie musi powodować problemu np. z przypadkowym otwarciem strumienia w momencie ustawienia w umywalce np. wiadra czy zaklejenia sensora. Bateria MODUS E posiada specjalne zabezpieczenie uniemożliwiające zbędne straty w takich sytuacjach. Baterię można również zablokować na czas jej czyszczenia na 120 sekund.

Higienicznie i bardzo oszczędnie

Nowoczesne baterie elektroniczne oferują maksimum higieny nie tylko ze względu na sposób uruchamiania. Inteligentna elektronika zastosowana w bateriach SCHELL MODUS E oferuje program płukania baterii i instalacji po 24 godzinach od ostatniego użycia. Regularnie uruchamiany przepływ wody przez 30 sekund pozwala zapobiec namnażaniu się potencjalnie groźnych dla zdrowia drobnoustrojów w nieużywanych odcinkach wewnętrznej instalacji wodnej. Jednocześnie przepływ wody został dostosowany w taki sposób, by zagwarantować oszczędne gospodarowanie cenną wodą. Maksymalny przepływ wynosi w tym przypadku zaledwie 3 l/min, podczas gdy w standardowych bateriach jednouchwytowych – aż 5 l/min. Istnieje ponadto możliwość zastosowania specjalnego perlatora, który dodatkowo zmniejsza zużycie wody dzięki minimalnej objętości 1,33 l/min. Wbrew pozorom montaż baterii elektronicznej wcale nie wiąże się z prowadzeniem dodatkowego zasilania. Baterie SCHELL MODUS E są dostępne w wersji na cztery baterie alkaliczne AA, których nie trzeba wymieniać przez bardzo długi czas. Łatwość instalacji zapewnia dodatkowo opcja intuicyjnego programowania zbliżeniowego.

Poprzedni artykułPompa ciepła jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii
Następny artykułPrąd budowlany –  wygodne rozwiązanie na czas budowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj