Instalacje zbiornikowe AmeriGas

Ogrzewanie gospodarstw domowych za pomocą gazu płynnego (LPG), z każdym dniem staje się coraz bardziej popularne. To wynik wygody i bezpieczeństwa, jakie daje stosowanie tego paliwa. W porównaniu do większości innych źródeł energii, takich jak olej opałowy czy paliwa stałe, gaz płynny jest czystym, wygodnym oraz wydajnym paliwem o szerokim wachlarzu zastosowań. Firma AmeriGas oferuje nie tylko najwyższej jakości produkt jakim jest gaz płynny, ale także kompleksową obsługę klienta.

Jaki węgiel do kotła?

Zużycie ciepła w budynku i wielkość kosztów jego ogrzewania zależy od kilku czynników: rodzaju i sprawności instalacji grzewczej, rodzaju i jakości paliwa oraz izolacji termicznej budynku. W przypadku węglowych systemów grzewczych odpowiednie paliwo w dużej mierze decyduje o ich efektywności ekonomicznej. Niskie koszty ogrzewania, komfort i bezpieczeństwo użytkowania kotłów, zależą więc od tego, jaki węgiel będzie w nich spalany.

Wygodny system kontroli

Instalacja zbiornika z gazem płynnym, to rozwiązanie ekologiczne (podczas spalania gazu dostaje się do atmosfery minimalna ilość zanieczyszczeń). Jest również praktyczną alternatywą dla kotłów olejowych, na paliwo stałe i elektrycznych. Nie wymaga instalowania zbiornika wewnątrz budynku, dzięki czemu mieszkańcy nie są narażeni np. na nieprzyjemny zapach oleju, czy pył węglowy. Korzystanie ze zbiornika na gaz płynny można traktować również, jako formę przejściową przed przyłączeniem gospodarstwa domowego do sieci gazu ziemnego. Taka zmiana zasilania nie wymaga modernizacji instalacji, czy wymiany kotła. A forma dzierżawy zbiornika nie skutkuje dużymi kosztami inwestycyjnymi. Dodatkowo, nowe systemy pomiaru i kontroli poziomu gazu w zbiorniku, znacznie poprawiają jakość ich eksploatacji zwiększając poziom bezpieczeństwa.

Gaz wpłynie na komfort życia

Tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia gospodarstwa domowego do sieci miejskiej świadomi ekologicznie inwestorzy mają do wyboru pompy ciepła lub zbiorniki na gaz płynny. Instalacja pompy ciepła wiąże się z kosztownymi odwiertami i stosunkowo dużymi nakładami finansowymi. Natomiast zbiornik na gaz płynny to nie tylko ekologiczne, ale ekonomiczne rozwiązanie.

Zobacz także