Zawory w instalacjach przeciwpou017carowych

Zawory w instalacjach przeciwpożarowych

Specjalne zawory są w stanie zapewnić odpowiednie ciśnienie wody dostarczanej za pomocą instalacji przeciwpożarowej w przypadku pożaru. Tym sposobem zwiększa się bezpieczeństwo obiektów budowlanych, a dzięki skutecznej akcji gaśniczej minimalizowane są straty w przypadku pożaru.
Wygodny dojazd zimu0105 czyli nowoczesne rozwiu0105zania grzewcze Raychem

Wygodny dojazd zimą czyli nowoczesne rozwiązania grzewcze Raychem

Co roku zima przysparza kłopotów mieszkańcom domów jednorodzinnych – posesje są zasypane śniegiem, chodniki śliskie, a przymarznięta brama garażu nie daje się otworzyć. Radzimy sobie z tymi problemami, jak możemy – odśnieżamy samodzielnie, sypiemy piaskiem i solą albo prosimy rodzinę i znajomych o pomoc.

Jak zabezpieczyć rury przed zamarzaniem?

Właściwie dobrane zabezpieczenia, odpowiedzialne za ochronę rur przed zamarzaniem, zapewnią komfort użytkowania budynku, a co najważniejsze, pozwolą uniknąć wysokich kosztów związanych z odmrażaniem oraz ewentualną wymianą uszkodzonych fragmentów instalacji wodnej.
Fot. Przewu00f3d ETL-10. Tak zamontowany przewu00f3d naleu017cy jeszcze zaizolowau0107

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych

Zbyt długa zima potrafi dać się we znaki nie tylko nam wszystkim, ale również pozostawia swoje piętno na budynkach i instalacjach. Wraz z wiosną w całej okazałości pojawiają się uszkodzenia instalacji wodnych i kanalizacyjnych. Jest to najlepszy moment, żeby wraz z naprawą i konserwacją zabezpieczyć rury i pozbyć się problemów raz na zawsze. Najskuteczniejsze rozwiązanie to kompletny, elektryczny system grzewczy wraz ze sterownikiem, zapewniający ochronę tylko podczas ujemnych temperatur.
Specjalistyczny przewu00f3d ELEKTRA SelfTecu00ae PRO TC

Specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC

Od stycznia 2013 roku ELEKTRA wzbogaca swoją ofertę o nowy, bardziej odporny na działanie wysokich temperatur specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC.
class=

Jak wykonać system ochrony schodów przed śniegiem i lodem?

Idzie zima. A wraz z nią obawy związane z odśnieżaniem, odszranianiem i skuwaniem lodu z chodników, podjazdów, schodów oraz zabezpieczeniem rynien i dachów. Konieczność porannego zimowego wstawania wcale nie musi się już kojarzyć z bieganiem po mrozie z łopatą i workiem soli. Lepiej w tym czasie wypić kubek kakao patrząc przez kuchenne okno na spadające na chodnik płatki śniegu, które same nikną stykając się z ciepłą kostka brukową. Odpowiednio zabezpieczając rynny możemy zapomnieć o - choć pięknych, ale jakże niebezpiecznych - zwisających soplach. Jak zamienić niekoniecznie pożądany „fitness” na mrozie na bezstresowe lenistwo podpowiadają eksperci z firm: Elektra, Luxbud i Raychem.
class=

Sterowniki systemów przeciwzamarzaniowych i przeciwoblodzeniowych

W procesie sterowania systemami elektrycznego ogrzewania przeciwoblodzeniowego zastosowanie znajdują termostaty z zewnętrznymi czujnikami temperatury lub specjalne, niejednokrotnie zaawansowane, sterowniki. To właśnie urządzenia tego typu przetwarzają informacje pozyskane dzięki czujnikom temperatury powierzchni i powietrza oraz wilgotności. Tym sposobem system grzewczy załącza się w momencie gdy temperatura jest niższa od zadanej oraz występuje wilgoć mogąca zamarzać. Jako podstawowe cechy oferowanych na rynku sterowników wymienia się przede wszystkim prostą obsługę, oszczędność energii, możliwość znacznego obciążenia prądowego oraz bezpotencjałowy przekaźnik alarmowy sygnalizujący przerwę lub zwarcie w obwodzie czujnika.
class=

Na zmarznięte rury – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell został przygotowany specjalnie z myślą o instalacjach szczególnie narażonych na działanie mrozu i pozwala szybko oraz skutecznie zabezpieczyć rury, kryzy, zawory itp.
class=

Zima nie musi być skuta lodem

Koniec wakacji i jeszcze letnia pogoda nie nastrajają nas do tego, abyśmy myśleli o nadchodzących chłodach zaśnieżonych ulicach i zamarzniętych rynnach. Jednak, aby uniknąć przykrych niespodzianek zimowej aury, należy zawczasu się do niej dokładnie przygotować.

Elektryczne systemy przeciwoblodzeniowe Ensto

Systemy ochrony przeciwoblodzeniowej są coraz częściej stosowane w naszych warunkach klimatycznych. Zapobiegają one powstaniu oblodzenia, a więc likwidują przyczyny, a nie tylko skutki.