Strona główna Instalacje specjalne Systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwzamarzaniowe

Systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwzamarzaniowe

Specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC

Od stycznia 2013 roku ELEKTRA wzbogaca swoją ofertę o nowy, bardziej odporny na działanie wysokich temperatur specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC.

Jak wykonać system ochrony schodów przed śniegiem i lodem?

Idzie zima. A wraz z nią obawy związane z odśnieżaniem, odszranianiem i skuwaniem lodu z chodników, podjazdów, schodów oraz zabezpieczeniem rynien i dachów. Konieczność porannego zimowego wstawania wcale nie musi się już kojarzyć z bieganiem po mrozie z łopatą i workiem soli. Lepiej w tym czasie wypić kubek kakao patrząc przez kuchenne okno na spadające na chodnik płatki śniegu, które same nikną stykając się z ciepłą kostka brukową. Odpowiednio zabezpieczając rynny możemy zapomnieć o - choć pięknych, ale jakże niebezpiecznych - zwisających soplach. Jak zamienić niekoniecznie pożądany „fitness” na mrozie na bezstresowe lenistwo podpowiadają eksperci z firm: Elektra, Luxbud i Raychem.

Sterowniki systemów przeciwzamarzaniowych i przeciwoblodzeniowych

W procesie sterowania systemami elektrycznego ogrzewania przeciwoblodzeniowego zastosowanie znajdują termostaty z zewnętrznymi czujnikami temperatury lub specjalne, niejednokrotnie zaawansowane, sterowniki. To właśnie urządzenia tego typu przetwarzają informacje pozyskane dzięki czujnikom temperatury powierzchni i powietrza oraz wilgotności. Tym sposobem system grzewczy załącza się w momencie gdy temperatura jest niższa od zadanej oraz występuje wilgoć mogąca zamarzać. Jako podstawowe cechy oferowanych na rynku sterowników wymienia się przede wszystkim prostą obsługę, oszczędność energii, możliwość znacznego obciążenia prądowego oraz bezpotencjałowy przekaźnik alarmowy sygnalizujący przerwę lub zwarcie w obwodzie czujnika.

Na zmarznięte rury – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell został przygotowany specjalnie z myślą o instalacjach szczególnie narażonych na działanie mrozu i pozwala szybko oraz skutecznie zabezpieczyć rury, kryzy, zawory itp.

Zima nie musi być skuta lodem

Koniec wakacji i jeszcze letnia pogoda nie nastrajają nas do tego, abyśmy myśleli o nadchodzących chłodach zaśnieżonych ulicach i zamarzniętych rynnach. Jednak, aby uniknąć przykrych niespodzianek zimowej aury, należy zawczasu się do niej dokładnie przygotować.

Elektryczne systemy przeciwoblodzeniowe Ensto

Systemy ochrony przeciwoblodzeniowej są coraz częściej stosowane w naszych warunkach klimatycznych. Zapobiegają one powstaniu oblodzenia, a więc likwidują przyczyny, a nie tylko skutki.

Rury bez lodu – zestaw firmy Armacell

Zamarzanie wody w instalacji, to problem z którym często muszą borykać się właściciele nieogrzanych piwnic lub domków letniskowych. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o fakt, że spadek temperatury może spowodować brak wody w kranie. Zamarzająca ciecz ulega bowiem rozszerzeniu co może prowadzić do rozszczelnienia instalacji, a w konsekwencji – do uciążliwego i kosztownego remontu. Dlatego też często, zanim nadejdą mrozy, wiele osób spuszcza wodę z nieużywanych w zimie instalacji. Czy jest to jednak jedyne wyjście? Oczywiście, że nie. Dzięki kablom grzewczym firmy Armacell będziemy mogli zapomnieć o tym problemie.

Skuteczna walka z zimą

Budowa domu to bardzo poważna inwestycja w trakcie której wybieramy projekt, odpowiedni system ogrzewania i wentylacji, stolarkę okienną i drzwiową, kolory ścian, sposób wykończenia poszczególnych pomieszczeń.

PIPE KABEL – zestaw grzewczy firmy Luxbud

Z myślą o nadchodzącej zimie i problemami z zamarzniętymi rurami, z zimna woda, firma Luxbud wprowadziła do oferty gotowe zestawy grzejne. PIPE KABEL to rezystancyjny zestaw grzewczy do ochrony rur (stalowych i z tworzyw sztucznych) przed zamarzaniem.

Maty i przewody grzejne zasilane napięciem 400 V

Zima jest niezwykle trudną porą roku zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych.

Zobacz także