Systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwzamarzaniowe


 • Uwaga! Śnieg i lód!

  Uwaga! Śnieg i lód!

  Wprawdzie Polska zimą rzadko przypomina Alaskę, ale jak już sypnie, to na całego! W taki czas mieszkańcy domów jednorodzinnych, zamiast po porannej kawie wsiąść do ciepłego samochodu, łapią za szufle do odśnieżania. Podobnie „gimnastyczne” poranki mają wszyscy ci, którzy muszą zadbać o chodniki koło swych posesji. A na dodatek ranne odśnieżanie wcale nie daje pewności,…

 • Wygodny dojazd zimą czyli nowoczesne rozwiązania grzewcze Raychem

  Wygodny dojazd zimą czyli nowoczesne rozwiązania grzewcze Raychem

  Co roku zima przysparza kłopotów mieszkańcom domów jednorodzinnych – posesje są zasypane śniegiem, chodniki śliskie, a przymarznięta brama garażu nie daje się otworzyć. Radzimy sobie z tymi problemami, jak możemy – odśnieżamy samodzielnie, sypiemy piaskiem i solą albo prosimy rodzinę i znajomych o pomoc.

 • Jak zabezpieczyć rury przed zamarzaniem?

  Jak zabezpieczyć rury przed zamarzaniem?

  Właściwie dobrane zabezpieczenia, odpowiedzialne za ochronę rur przed zamarzaniem, zapewnią komfort użytkowania budynku, a co najważniejsze, pozwolą uniknąć wysokich kosztów związanych z odmrażaniem oraz ewentualną wymianą uszkodzonych fragmentów instalacji wodnej.

 • Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych

  Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych

  Zbyt długa zima potrafi dać się we znaki nie tylko nam wszystkim, ale również pozostawia swoje piętno na budynkach i instalacjach. Wraz z wiosną w całej okazałości pojawiają się uszkodzenia instalacji wodnych i kanalizacyjnych. Jest to najlepszy moment, żeby wraz z naprawą i konserwacją zabezpieczyć rury i pozbyć się problemów raz na zawsze. Najskuteczniejsze rozwiązanie…

 • Specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC

  Specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC

  Od stycznia 2013 roku ELEKTRA wzbogaca swoją ofertę o nowy, bardziej odporny na działanie wysokich temperatur specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC.

 • Jak wykonać system ochrony schodów przed śniegiem i lodem?

  Jak wykonać system ochrony schodów przed śniegiem i lodem?

  Idzie zima. A wraz z nią obawy związane z odśnieżaniem, odszranianiem i skuwaniem lodu z chodników, podjazdów, schodów oraz zabezpieczeniem rynien i dachów. Konieczność porannego zimowego wstawania wcale nie musi się już kojarzyć z bieganiem po mrozie z łopatą i workiem soli. Lepiej w tym czasie wypić kubek kakao patrząc przez kuchenne okno na spadające…

 • Sterowniki systemów przeciwzamarzaniowych i przeciwoblodzeniowych

  Sterowniki systemów przeciwzamarzaniowych i przeciwoblodzeniowych

  W procesie sterowania systemami elektrycznego ogrzewania przeciwoblodzeniowego zastosowanie znajdują termostaty z zewnętrznymi czujnikami temperatury lub specjalne, niejednokrotnie zaawansowane, sterowniki. To właśnie urządzenia tego typu przetwarzają informacje pozyskane dzięki czujnikom temperatury powierzchni i powietrza oraz wilgotności. Tym sposobem system grzewczy załącza się w momencie gdy temperatura jest niższa od zadanej oraz występuje wilgoć mogąca zamarzać. Jako…

 • Na zmarznięte rury – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

  Na zmarznięte rury – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

  Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell został przygotowany specjalnie z myślą o instalacjach szczególnie narażonych na działanie mrozu i pozwala szybko oraz skutecznie zabezpieczyć rury, kryzy, zawory itp.

 • Zima nie musi być skuta lodem

  Zima nie musi być skuta lodem

  Koniec wakacji i jeszcze letnia pogoda nie nastrajają nas do tego, abyśmy myśleli o nadchodzących chłodach zaśnieżonych ulicach i zamarzniętych rynnach. Jednak, aby uniknąć przykrych niespodzianek zimowej aury, należy zawczasu się do niej dokładnie przygotować.

 • Elektryczne systemy przeciwoblodzeniowe Ensto

  Elektryczne systemy przeciwoblodzeniowe Ensto

  Systemy ochrony przeciwoblodzeniowej są coraz częściej stosowane w naszych warunkach klimatycznych. Zapobiegają one powstaniu oblodzenia, a więc likwidują przyczyny, a nie tylko skutki.


Najnowszy numer

 • Fachowy Instalator 3/2024